fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyPolska Liga Esportowa rozpoczyna współpracę z Akademią Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej

Polska Liga Esportowa rozpoczyna współpracę z Akademią Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej

Polska Liga Esportowa ogłasza nawiązanie kolejnej współpracy. Tym razem z Akademią Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filią Białej Podlaskiej. Oba podmioty będą współpracować w aspektach dydaktyczno-naukowych.

Współpraca ma polegać na rozwoju i promocji sportów elektronicznych w Polsce, edukacja nowych specjalistów w dziedzinie, jak również promowanie kierunku e-sport, który od dwóch lat prowadzony jest w uczelni w Białej Podlaskiej.

Polska Liga Esportowa jako lider branży musi dbać o edukację młodzieży w temacie sportów elektronicznych. Współpraca z Akademią Wychowania Fizycznego to naturalny, ale i kolejny przykład naszych działań pokazujących, że sport i esport mogą się uzupełniać i wzajemnie napędzać. Mam nadzieję, że efektem współpracy z uczelnią będzie rozwój badawczy w sportach elektronicznych i wykreowanie nowej kadry specjalistów. Chcemy stworzyć młodym ludziom możliwości do rozwoju i realizacji ich pasji” – mówi Paweł Kowalczyk, Prezes Zarządu Polskiej Ligi Esportowej.

Polska Liga Esportowa będzie patronatem kierunku studiów e-sport. Odpowiedzialna za współorganizację warsztatów edukacyjnych, praktyk zawodowych i promocję idei podejmowania studiów wśród graczy.

Nawiązanie współpracy z Polską Ligą Esportową to kolejny krok w rozwoju naszego kierunku i rezultat szeroko prowadzonej działalności projakościowej w uczelni. Podpisanie umowy patronackiej z Polską Ligą Esportową – liderem branży – gwarantuje jakość kształcenia, w tym kształcenia praktycznego i popularyzowania nauki w obszarze esportu. Nawiązana współpraca ma charakter wielokierunkowy począwszy od wspomagania procesu wszechstronnego przygotowania e-sportowców, organizowania wykładów, warsztatów, szkoleń dla e-sportowców przez naszych nauczycieli akademickich, udostępniania bazy dydaktycznej Filii w celu realizacji zajęć specjalistycznych, praktycznych, teoretycznych oraz eventów czy wreszcie propagowania idei podejmowania studiów wyższych przez zawodników PLE w Filii AWF w Białej Podlaskiej” – tłumaczy dr hab. prof. AWF Hubert Makaruk Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia w Białej Podlaskiej.

Do naszych działań produktowych dodajemy innowacyjną uczelnię, która prowadzi edukację i badania w temacie esportu. Chcemy współpracować przy warsztatach, konferencjach i zajęciach dydaktycznych dla studentów, ale również mamy w planach event edukacyjno-esportowy, w ramach rozgrywek PGE Nowy Poziom PLE” – mówi Adam Gil, Head of Esports Polskiej Ligi Esportowej.

Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej jest uczelnią z 50-letnią tradycją, a kierunek e-sport to innowacyjne w skali krajowej 3-letnie studia pozwalające na uzyskanie dyplomu licencjata z zakresu sportów elektronicznych oraz nabycie i podniesienie kluczowych kompetencji dla przyszłych specjalistów w tej dziedzinie.

To kolejna współpraca Polskiej Ligi Esportowej.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać