Firma AMD oficjalnie wprowadziła technologię Smart Access Memory dla procesorów Ryzen 3000. Wyjątkiem od tej reguły są modele Ryzen 3 3200G i Ryzen 5 3400G, które zostały zbudowane w oparciu o architekturę Zen+. Dodatkowym wymogiem obsługi nowego rozwiązania jest konieczność zainstalowane mikrokodu AGESA 1.2.0.1, który jest sukcesywnie wdrażany przez producentów płyt głównych z chipsetami AMD serii 500.

AMD Smart Access Memory (SAM) ma za zadanie usprawnić komunikację między procesorem a kartą graficzną. A dokładniej umożliwić jednostce centralnej skorzystanie z dostępnej na karcie graficznej pamięci VRAM. Technika SAM wykorzystuje do działania jeden z elementów specyfikacji interfejsu PCI Express, a konkretnie Resizable BAR. Warto nadmienić, że wspomniana technologia zadebiutowała podczas prezentacji procesorów Ryzen 5000 oraz kart graficznych Radeon RX 6000.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułAGESA 1.2.0.1 z poprawkami dla Ryzen Master oraz AIDA64
Następny artykułJakub “Swelder” Grzegorski: “Był to idealny transfer”.
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj