fbpx
Strona głównaSprzętNowy dysk WD Blue SN5000 4 TB dla cyfrowych twórców i gamerów

Nowy dysk WD Blue SN5000 4 TB dla cyfrowych twórców i gamerów

Nowy dysk Western Digital WD Blue SN5000 4 TB to rozwiązanie storage następnej generacji. Stworzono go z myślą o cyfrowych twórcach i profesjonalistach, którzy pracują z wymagającymi dużej pojemności i wydajności materiałami, takimi jak wielostrumieniowe wideo 4K, zdjęcia czy audio. Jako dysk w formacie M.2 2280 SSD dla PC, WD Blue SN5000 4 TB jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy tworzą dużo treści i chcą zwiększyć zarówno pojemność, jak i wydajność swojej przestrzeni dyskowej.

Mamy obecnie do czynienia z erą cyfrowych twórców – ich niesamowite zdjęcia i filmy podziwiamy na wielu różnych platformach. Odbiorcy tych materiałów często nie mają pojęcia, jak bardzo złożonym problemem jest zapewnienie sobie wystarczającej przestrzeni dyskowej do zapisywania, przechowywania i edytowania tych treści – tym bardziej że zapotrzebowanie na nią stale rośnie. Co więcej, trend ten nasila się wraz z popularyzowaniem się aplikacji bazujących na AI, które wymagają nie tylko więcej przestrzeni dyskowej, ale również tego, by urządzenia do przechowywania danych były wysoko wydajne.

Warto dodać, że dysk WD Blue SN5000 4 TB jest strategicznie dostosowany do etapów 4 i 6 cyklu AI Data Cycle, aby wyposażyć użytkowników w zaawansowane, wydajne rozwiązania pamięci masowej, które maksymalizują przepływy pracy związane z tworzeniem treści w środowiskach AI.

Jakie cechy ma dysk WD Blue SN5000 4 TB?

Dysk WD Blue SN5000 4 TB pozwala zapewnić doskonałą wydajność aplikacjom bazującym na AI i znacząco usprawnić pracę:

  • Oferuje do 4 TB pojemności – czyli 2x więcej przestrzeni dyskowej w porównaniu z poprzednią generacją.
  • Przyspiesza pracę i zwiększa produktywność, zapewniając prędkości PCIe Gen4 sięgające 5 500 MB/s – o 24% wyższe w porównaniu z poprzednią generacją.
  • Technologia Western Digital nCache 4.0 zapewnia błyskawiczne wykonywanie kopii plików i folderów.
  • Płynna praca w wielu aplikacjach dzięki Technologii NVMe.
  • Wysoka wydajność przy żywotności aż do 1 200 TBW.

Kiedy będzie można kupić dysk i za ile?

Western Digital WD Blue SN5000 4 TB jest już dostępny w Western Digital Store, a szersza dostępność nastąpi na początku lipca. Cena WD Blue SN5000 NVMe SSD zaczyna się od 240 PLN za 500 GB, a nośnik 4 TB kosztuje 1 413 PLN.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać