Strona głównaPcMod.plNewsyPanel dyskusyjny Marché Du Film dotyczący wirtualnej rzeczywistości

Panel dyskusyjny Marché Du Film dotyczący wirtualnej rzeczywistości

Podczas zakończonego festiwalu filmowego w Cannes, odbył się panel dyskusyjny Marché Du Film. Podczas jego trwania istotną uwagę zwrócono na technologie wirtualnej rzeczywistości. Omawiano zarówno możliwości, jakie twórcy mają przy wykorzystaniu VR, ale także wyzwania, jakie stoją przed produkcją takich filmów, w szczególności w dziedzinie niezbędnego sprzętu i technologii.

Posted by Baahubali on Montag, 16. Mai 2016

Dwa ważne fragmenty podczas Marché Du Film wypowiedział przedstawiciel AMD – Raja Koduri, starszy wiceprezes i główny architekt w Radeon Technologies Group:

Jesteśmy w przededniu nowej ery filmów. Ery, w której za obraz odpowiedzialne będą silniki graficzne znane z gier komputerowych, co może być dla wielu osób zaskakujące. Po prostu silniki te to znakomite oprogramowanie, które zapewnia wysokiej jakości grafikę, fizykę, sztuczną inteligencję i inne elementy – słowem: wszystko, czego można potrzebować w nowej erze doznań już jest zaszyte w silnikach graficznych znanych z gier. Co ważne, te programy są stworzone do jak najlepszego wykorzystania mocy układów graficznych, dzięki czemu rzeczywiście są w stanie rozpocząć nową erę kinematografii.

(…)

Najważniejszym celem, jaki razem z twórcami chcemy osiągnąć, jest to, co nazwalibyśmy „pełnym zanurzeniem” lub „całkowitym pochłonięciem” przez wirtualny świat (pełną imersją). I nie chodzi tylko o warstwę wizualną, bo w tym momencie koncentrujemy się nawet bardziej na dźwięku. A w dalszej kolejności będzie dotyk czy temperatura. Do tego wszystkiego kluczem jest odpowiednia technologia i sprzęt, który jest w stanie obliczeniowo sprostać wymaganiom stawianym przez zmysły człowieka.

Raja and India Ambassador to France - Cannes 2016
Raja and India Ambassador to France
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać