Wirtualna rzeczywistość podbija świat. Jeszcze parę lat temu producenci chcieli nam udowodnić, że obraz 3D jest super i powinien być dostępny w każdym domu. Rzeczywistość szybko to zweryfikowała i po 3 latach wszystko ucichło. Jednakże wtedy do głosu doszła wirtualna rzeczywistość. Zaczęły się pojawiać pierwsze informacje o specjalnych okularach, pozwalających poruszać się po wirtualnie stworzonym świecie.

Dzisiaj to już nie są mżonki. Na rynku mamy dostępnych kilku producentów: Samsung Gear VR, Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR, czy OSVR HDK. Dwóch z nich zdominowało rynek gier: Oculus oraz HTC, o czym pisaliśmy w raporcie Steam z czerwca 2016.

Podróże w czasie i przestrzeni

Jednakże gry to nie wszystko. Bo poza nimi otwiera się ocean możliwości i pomysłów do których można zaprząc wirtualną rzeczywistość. Czy nie fajnie by było móc polecieć na Księżyc i postawić na nim swoje stopy, tak jak zrobił to Buzz Aldrin w misji Apollo 11 z 1969 roku?

A może by tak cofnąć się 65 milionów lat do czasów, jak po ziemi chodziły dinozaury (aktualnie można tego doświadczyć dzięki Robinson: The Journey).

Historia opowiedziana na żywo

W ostatnim roku AMD współpracowało z Halon/Matter VR i muzeum Smithsonian, i stworzyli film First, pierwszy, dający wrażenie bardzo realistycznego obraz pierwszego lotu samolotem Braci Wright. Wystarczy założyć okulary i już jesteśmy w roku 1903 na plaży Kitty Hawk, spoglądając na pilota Orville Wright.

Zwiedzić historyczne miejsca

Co ciekawsze samo Ubisoft mogłoby zrobić realistyczne historyczne kroniki, z użyciem swojej serii gier Assasin’s Creed. Kto by nie chciał się przenieść do starożytnej Jerozolimy, oświeconej Florencji, XVI wiecznej Hiszpanii, Rzymu, XIX wiecznej Ameryki Północnej, wiktoriańskiej Anglii czy XVIII-wiecznych Karaibów.

Jak widać możliwości wirtualnej rzeczywistości są ogromne. I nie jest to pole do popisów dla twórców gier, ale również wielu innych branż. Wirtualna rzeczywistość zmieni nasze życie diametralnie. Będzie można odbywać spotkania z wieloma osobami z całego świata, nie wychodząc z domu. Oczywiście potrzebny będzie umiar, abyśmy pewnego dnia nie obudzili się, jak ludzie w filmie Matrix, czy w świecie filmu Surogaci.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOsapphirenation.net
Poprzedni artykułNaukowcy wykradli dane przy użyciu wentylatorów komputerowych
Następny artykułWiedźmin 3 otrzymał modyfikację z widokiem z oczu postaci
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.