fbpx
Strona głównaSprzętKingston wprowadza USB - Kingston IronKey D500S

Kingston wprowadza USB – Kingston IronKey D500S

Kingston wprowadził na rynek najlepszą w swojej klasie, szyfrowaną sprzętowo pamięć flash USB Kingston IronKey D500S, zapewniającą wojskowy poziom bezpieczeństwa przechowywanych danych.

D500S ma certyfikat FIPS 140-3 Level 3 (certyfikacja w toku) z nowymi ulepszeniami NIST wymagającymi bezpiecznych aktualizacji mikroprocesora, która zwiększenia ochronę przed atakami do zastosowań rządowych i wojskowych. Pamięć przeprowadza autotest podczas uruchamiania i jest wyposażona w zabezpieczenie termiczne oraz napięciowe, które automatycznie wyłączają urządzenie po osiągnięciu określonego progu. Wytrzymała cynkowa obudowa Kingston IronKey D500S jest wodoodporna, pyłoszczelna, odporna na wstrząsy i wibracje zgodnie z normami wojskowymi. Co ważne, odporna na zgniatanie i wypełniona żywicą epoksydową, by uniemożliwić usunięcie wewnętrznych komponentów bez ich uszkodzenia.

Kingston IronKey D500S
Fot. Kingston IronKey D500S

Multi-Password z trybem Complex lub Passphrase pozwala użytkownikom na przejęcie kontroli nad ich danymi, ułatwiając zapamiętanie hasła w celu odblokowania rygorystycznych zabezpieczeń. Aby przywrócić dostęp w przypadku zapomnienia hasła użytkownika, administrator może go zresetować i włączyć jednorazowe hasło odzyskiwania. Administrator i użytkownik mogą ustawić sesyjny tryb tylko do odczytu, aby chronić pamięć przed złośliwym oprogramowaniem w niezaufanych systemach. Administrator może ustawić globalny tryb tylko do odczytu do momentu zresetowania pamięci. Aby dane nie dostały się w niepowołane ręce, administrator może wprowadzić hasło Crypto-Erase, które usunie zawartość i zresetuje pamięć, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi w sytuacjach zagrożenia.

Warto przeczytać: Kingston FURY Renegade DDR5 RGB 2×16 GB 6000 MHz – testy pamięci

Kingston IronKey D500S ma funkcje, które można znaleźć w linii Kingston IronKey. 256-bitowe szyfrowanie XTS-AES, ochrona przed atakami BadUSB i Brute Force z cyfrowo podpisanym oprogramowaniem sprzętowym, czy klawiatura wirtualna do ochrony przed keyloggerami i screenloggerami. Oferuje pierwszą opcję podwójnej partycji. Administrator może utworzyć dwie bezpieczne partycje o niestandardowym rozmiarze dla administratora i użytkownika, co pozwala na uzyskanie ukrytego magazynu plików. Gdy będzie potrzeba może być używany do dostarczania plików do partycji użytkownika. W przypadku korzystania z niezaufanych systemów lub udostępniania dysku, takie ukryte magazyny plików zapewniają bezpieczeństwo danych i są niewidoczne.

Flagowy model D500S z certyfikatem FIPS 140-3 Level 3 (certyfikacja w toku) oferuje więcej funkcji, niż jakikolwiek inny dysk w tej klasie. D500S to następca IronKey D300S, ulepszony o najnowocześniejsze zabezpieczenia i jest kompletnym rozwiązaniem dla ochrony danych o wysokiej wartości dla większych przedsiębiorstw i instytucji rządowych” – powiedział Oscar Escayola Kaloudis, EMEA Flash Business Manager i Sales Manager DACH, Middle East and Africa, Greece and Israel w Kingston, EMEA. „IronKey stał się niezbędnym filarem w realizacji najlepszych praktyk ochrony przed utratą danych (DLP) dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń klasy wojskowej, zapewniając zgodność z przepisami i regulacjami dotyczącymi szyfrowania danych, takimi jak SOC 2, NIS2, FISMA, GDPR, PIPEDA, HIPAA, HITECH, GLBA, SOX i CCPA”.

Kingston IronKey D500S/SM
Standardowy z serializacjąZ serializacją i funkcjami zarządzania
IKD500S/8GBIKD500SM/8GB
IKD500S/16GBIKD500SM/16GB
IKD500S/32GBIKD500SM/32GB
IKD500S/64GBIKD500SM/64GB
IKD500S/128GBIKD500SM/128GB
IKD500S/256GBIKD500SM/256GB
IKD500S/512GBIKD500SM/512GB

Kingston IronKey D500S ma wiele opcji personalizacji. Zgodna z TAA/CMMC i montowana w USA. Dostępna w wersji dwukanałowej o pojemności do 512 GB i objęta 5-letnią gwarancją z bezpłatnym wsparciem technicznym. Dostępny model D500SM z funkcjami zarządzania dla przedsiębiorstw, opcjonalnie zarządzany dysk niestandardowy.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać