Dominik Nowakowski: Na początku tego roku, niezwykle trudno jest wyznaczyć faworyta [WYWIAD]

0
121
BLAST Premier: Fall Groups 2023
Fot. facebook.com/domekcs

Przed nami BLAST Premier Spring Groups 2022. Dla wielu zespołów będzie to pierwszy turniej w tym roku, a dla zawodników debiuty w nowych drużynach. O turnieju porozmawiałem z Dominikiem Nowakowskim.

Michał Urban: Przed nami BLAST Premier Spring Groups 2022. Który zespół Twoim zdaniem jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa?

Dominik Nowakowski: Na początku tego roku, niezwykle trudno jest wyznaczyć faworyta, ponieważ zaszło dosyć sporo zmian w czołowych ekipach na świecie. W związku z tym poszedłbym po najmniejszej linii oporu i wybrał zespół, który tych zmian nie dokonał, bądź nie w tak dużej skali.  Natomiast warto mieć w pamięci, debiut „nowego Astralis”. Zespół, który po roszadach w składzie również nie był w stanie wzbudzić w nas zaufania a finalnie, zaszli bardzo daleko.

Która z grup jest według Ciebie najciekawsza?

Uważam, że będzie to grupa A ze względu na zespoły, które prezentują bardzo podobny poziom gry. Oczywiście i tak jednym okiem będziemy przyglądać się grupie B, ze względu na zespół Na’Vi i ich początek przygody w 2022 roku.

Warto dodać, że BLAST Premier Spring Groups 2022 będzie turniejem przed Intel Extreme Masters Katowice 2022. Jak Twoim zdaniem zaprezentują się drużyny?

Na pewno pojawią się problemy z grą u niejednego zespołu, tak już jest na początku prawie każdego roku. Natomiast nie wiem czy moglibyśmy mówić tutaj o chowaniu taktyk, bądź traktowania turnieju BLAST Premier Spring Groups 2022 jako rozgrzewki. Aktualnie BLAST Premier jest jednym z równie ważnych turniejów na mapie każdego zawodnika, a dodatkowo w tym roku mamy zobaczyć więcej wydarzeń na żywo. Dlatego uważam, że każdy z zespołów podejdzie z pełnym zaangażowaniem do tych spotkań w turnieju.

Który mecz będzie według Ciebie najciekawszy?

Ja osobiście ciekaw jestem spotkania NiP vs BIG w grupie A, ponieważ są to dwa zespoły, które w ubiegłym roku na pewno mogły zaprezentować się lepiej. W tym starciu będziemy mogli przyjrzeć się uważnie na jakim poziomie aktualnie prezentuje się gra obu zespołów. Dodatkowo uważam, że warto zobaczyć mecz Vitality vs OG. Chociażby ze względu na duńskich zawodników w nowych barwach.

Co myślisz o transferach na światowej scenie? Czy był jakiś, który wzbudził Twoje zainteresowanie i jesteś ciekawy, jak zespół zaprezentuje się w turniejach?

Trzeba przyznać, że doszło do gruntownej przebudowy wielu zespołów a niekiedy mówiliśmy tutaj już o „karuzeli transferowej”. Jeżeli chodzi o transfer, który wzbudził we mnie zainteresowanie to na pewno przejście Shoxa do formacji Liquid. Zawodnik, którego bardzo lubię i podczas jednego eventu miałem nawet okazję z nim osobiście porozmawiać. Bardzo stabilny i opanowany w grze a tego właśnie teraz Liquid potrzebuje.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułESL zorganizuje Major w Rio de Janeiro?
Następny artykułBLAST Premier Spring Groups – pierwszy duży turniej w 2022 roku!
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.