Strona głównaPcMod.plArtykułyDominik Nowakowski - BLAST Premier: World Final 2022

Dominik Nowakowski – BLAST Premier: World Final 2022 [WYWIAD]

Przed rozpoczynającym się turniejem BLAST Premier: World Final 2022, który rozpocznie się w nadchodzącym tygodniu, miałem okazję porozmawiać z komentatorem e-sportowym, Dominikiem “Domkiem” Nowakowskim.

Michał Urban: W tym tygodniu rozpocznie się BLAST Premier: World Final 2022, który będzie turniejem kończącym 2022 roku na światowej scenie Counter-Strike: Global Offensive. Który zespół spośród wszystkich jest Twoim zdaniem głównym faworytem do zwycięstwa?

Dominik Nowakowski:  Za nami jest sporo szalonych rozgrywek i spektakularnych zwycięstw zespołów, które nie były typowane jako faworyt. Warto również pamiętać, że podczas rywalizacji w BLAST Premier: World Final 2022 mamy do czynienia z najlepszymi ekipami ze wszystkich rozgrywek BLAST i nie tylko. W związku z tym ciężko jest jasno określić faworyta turnieju. Osobiście uważam, że wiele do powiedzenia będzie miało Heroic oraz Na’Vi.

W ostatnim czasie, doskonale prezentują się Duńczycy reprezentujący zespół Heroic. Jednak z drugiej strony, podczas światowych finałów zagrają ze zmiennikiem, którym jest powracający do gry po przerwie k0nfig. Czy ta zmiana w jakikolwiek sposób może wpłynąć na grę formacji z Danii?

Dominik Nowakowski: Każda zmiana wpływa na sposób gry zespołu, pytanie tylko, czy na plus? K0nfig już nie raz pokazywał, że potrafi się świetnie zaadaptować do sytuacji i dać z siebie 200%. Warto również zwrócić uwagę na całą aferę dookoła k0nfiga, która wpłynęła na jego marketingowy wizerunek. Dla niego jest to szansa, aby szybko się pozbierać i wrócić do gry o najwyższą stawkę.

Oprócz zmiany w Heroic, będzie również nieco odświeżony skład Natus Vincere, do którego dołączy zawodnik z akademii. Czy masz na ten temat jakieś przemyślenia?

Dominik Nowakowski: Na obecną chwilę nie jest zgłoszony do spotkania w meczu z Vitality, ale może się to zmieni na dniach. Na pewno jest to szansa, którą będzie chciał wykorzystać, w końcu nie każdy dostaje możliwość rywalizacji w tak prestiżowych rozgrywkach.

W turnieju weźmie udział OG Esports, w składzie którego gra polski zawodnik Maciej „F1KU” Miklas.

Dominik Nowakowski: Oczywiście, że cieszy obecność polskiego zawodnika podczas rozgrywek BLAST Premier: World Final 2022, ale na jak długo tą radością będziemy mogli się karmić? Ostatnie pojedynki z udziałem OG nie zapowiadają rewelacyjnej formy, a takiej w takim turnieju potrzebują, aby cokolwiek zwojować.

Wracając jeszcze do poprzedniego turnieju, czyli BLAST Premier: Fall Final 2022, tam w fazie grupowej doskonale zaprezentowali się reprezentanci FaZe Clan, którzy zreflektowali się za kompletnie nieudany Intel Extreme Masters Rio Major 2022.

Dominik Nowakowski: Karrigan obiecał poprawę swoim fanom całego zespołu i na obecną chwilę wywiązuję się z tego w pełni. Czy tak dobrze ta gra będzie wyglądać podczas finałowych meczów? Przekonamy się już wkrótce.

Co możesz powiedzieć na temat samych grup?

Dominik Nowakowski: Grupy dobrze zbalansowane, co powinno przełożyć się bezpośrednio na widowisko. Najciekawsza jednak jest grupa A, gdzie możemy dostrzec Outsiders, czyli triumfatorów Majora w Brazylii. Ciekawi mnie bardzo ich forma oraz styl gry, przygotowany na ten turniej.

Który mecz według Ciebie będzie najciekawszy?

Dominik Nowakowski: Outsiders vs Liquid, ze względu na pokazanie Outsiders w świetle mistrzów Majora.

Jak ocenisz tegoroczne turnieje BLAST?

Dominik Nowakowski: Jak zwykle bardzo dobra organizacja, nie obyło się od problemów technicznych, ale kto ich nie ma realizując turniej na żywo. Liczę, że na samego Majora będą mieli jeszcze więcej ciekawych atrakcji przygotowanych dla odbiorców widowiska.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać