Dominik “Domek” Nowakowski: Bardzo trudno jest ich zatrzymać – WYWIAD

0
83
domek
Fot. prywatne

Przed rozpoczynającym się już w tygodniu BLAST Premier: Fall Groups 2021 porozmawialiśmy z komentatorem turnieju Dominikiem “Domkiem” Nowakowskim, który opowiedział o szansach rywalizacji Evil Geniuses oraz OG Esports, w których grają polscy zawodnicy, ale także o drużynie, która jest obecnie absolutnie najlepsza na świecie – Natus Vincere.

Michał Urban: Poznaliśmy trzy grupy nadchodzącego turnieju  BLAST Premier: Fall. Która z nich według Ciebie jest najcięższa i zarazem, w której z nich będą ciekawe mecze?

Dominik “Domek” Nowakowski: Na pewno najtrudniejszą grupą, będzie grupa C, chociażby ze względu na Na’Vi, które jak dobrze wiemy ostatnio idzie niczym taran przez scenę Counter-Strike’a i bardzo trudno jest ich zatrzymać. W dodatku mamy również tam OG czy FaZe, więc ciekawych potyczek nie zabraknie.

Jakie szanse na sukces w swoich grupach ma Evil Geniuses, w składzie którego gra Michał „MICHU” Muller oraz OG w składzie z Mateuszem „mantuu” Wilczewskim? Warto dodać, że Evil Geniuses będzie grać razem z – prawdopodobnie – trenerem.

Dominik “Domek” Nowakowski: EG oraz OG łatwego początku zmagań w BLAST Premier Fall Groups nie mają, ponieważ jak zobaczymy z kim na początku obie te ekipy się mierzą to od razu może przyjść nam na myśl dolna drabinka. W obecnej chwili, po zakończeniu zmagań w ESL Pro League większe szanse na sukces w swojej grupie zakładam, że mają zawodnicy formacji OG.

Który zespół Twoim zdaniem jest faworytem do zwycięstwa w BLAST Premier: Fall Groups 2021?

Dominik “Domek” Nowakowski: Oczywiście, że kandydatów ponownie mamy dwóch, ale może zostać wybrany tylko jeden – Natus Vincere. 

Który mecz, lub mecze będą dla Ciebie najciekawsze do oglądania?

Dominik “Domek” Nowakowski: Na pewno te, w których będziemy mogli zobaczyć polskich zawodników. Zawsze przyjemnie ogląda się spotkanie, w którym jasno możesz kibicować danej ekipie. Natomiast dla osób, które szukają czegoś więcej to polecam: Vitality vs Liquid.

W pierwszym meczu MICHU i jego koledzy zagrają przeciwko Duńczykom z Astralis. Ostatnio u Duńczyków była zmiana w składzie, Xyp9x zastąpił gla1ve’a, bo ten z powód rodzinnych musiał zrobić przerwę od gry. Czy ta zmiana może przynieść zwycięstwo podopiecznym Damiana „dapsa” Steele’a, czy to dalej będzie ten mocny zespół?

Dominik “Domek” Nowakowski: Uważam, że szukanie zwycięstwa w roszadach rywala jest wielkim błędem, ponieważ pozostałe ekipy tego typu zmian aktualnie nie realizują a jedno wygrane spotkanie Michałowi i jego zawodnikom wiele nie da. Niestety forma całego zespołu EG pozostawia trochę do życzenia i to właśnie nad tym trzeba popracować aby poszukać zwycięstwa.

Przejdźmy do grupy B, bo tu też są ciekawe drużyny. Patrząc na to, jak słabo wypadło G2 Esports podczas ESL Pro League Season 14, bo przegrali wszystkie mecze, czy widzisz u nich jakiekolwiek szanse w grze na turnieju BLAST? Przecież G2 było faworytem do zwycięstwa w swojej grupie w ESL Pro League.

Dominik “Domek” Nowakowski: Szanse na pewno mają, w dodatku warto podkreślić jak wiele dla zespołu zrobił NiKo podczas zmagań w ESL Pro League. Natomiast jak same spotkania pokazały, jeden prawidłowo działający zawodnik to zdecydowanie za mało. 

W grupie C mamy wspomniane wcześniej OG z mantuu, które już w pierwszym meczu będzie miał ciężkiego przeciwnika. Natus Vincere ze swoją najjaśniejszą gwiazdą – s1mple’m, który jak wiemy, gra rewelacyjnie i w każdym swoim meczu udowadnia wysoką formę.

Dominik “Domek” Nowakowski: Łatwo zapewne nie będzie, ale wątpię aby ktoś szykował się na łatwe mecze w BLAST Premier w dodatku przy takich zespołach. Dla OG najlepiej będzie, jeśli podejdą do tego jak do regularnego spotkania i nie dadzą sobie narzucić stylu gry, co bardzo często robi Na’Vi.

Co ciekawe, w drugim meczu tej grupy FaZe Clan zagra z Complexity, a tu warto dodać, że prawdopodobnie do drugiego z wymienionych zespołów dołączy coldzera i możliwe, że zadebiutuje już podczas BLAST-a w meczu przeciwko…swojej byłej drużynie. Co myślisz o tym pojedynku?

Dominik “Domek” Nowakowski: Pojedynków w stylu “przeciwko swojej byłej drużynie” było dość dużo i niczego niesamowitego, szczerze mówiąc nam nie przyniosły. Ważniejszym pytaniem jest czy coldzera odnajdzie się w grze Complexity, ponieważ wiele akcji jest kierowanych pod blameF a sam brazylijski zawodnik również lubi stać w świetle reflektorów.

Czy myślisz, że podczas BLAST Premier: Fall Groups zespołom, którym w ESL Pro League ta gra nie wyszła, mogą mieć szansę aby zaprezentować się zdecydowanie lepiej?

Dominik “Domek” Nowakowski: Długiej przerwy pomiędzy tymi turniejami nie ma, chociaż już kilka ciekawych zmian do nas napływa, jeżeli chodzi o roszady w zespole. Czy wpłynie to pozytywnie bądź negatywnie, przekonamy się podczas rozgrywek, ale sporej zmiany nie spodziewam się względem ESL Pro League.

Czy Twoim zdaniem nadchodzący BLAST Premier będzie różnił się czymś od poprzednich? Chodzi mi o drużyny, mecze, całość.

Dominik “Domek” Nowakowski: Powoli zbliżamy się do końca roku i już pewna ilość turniejów jest za nami co przekłada się na “obraz drużyny i ich skuteczność”, dzięki temu możemy dosyć przejrzyście wytypować faworyta i zespoły, które będą miały pod górkę. Jeżeli chodzi o spotkania na pewno będą ciekawe i interesujące a realizacja, oraz oprawa turnieju nas nie zawiedzie, czyli tak jak zawsze 🙂

Wcześniejsze teksty: Evil Geniuses i OG poznali rywali na BLAST Premier: Fall Groups 2021.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułWisła All in! Games Kraków zagra w polskich kwalifikacjach do V4 Future Sports Festival
Następny artykułENCE przeciwko Szwedom w zamkniętych kwalifikacjach do IEM: Fall 2021
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.