corsair dark core rgb pro 7
corsair dark core rgb pro 7

Na początku kwietnia tego roku, firma CORSAIR wprowadziła do sprzedaży dwie, nowe myszki bezprzewodowe – Dark Core RGB PRO oraz Dark Core RGB PRO SE. Dwie, najnowsze produkcje myszek oferują także nową technologię: CORSAIR SlipStream Wireless i premierową hiperczęstotliwości raportowania. Wyposażona jest także w wysoce zaawansowany czujnik optyczny z częstotliwością do 18 000 DPI. Co ciekawe i bardzo wygodne, to że drugi z wymienionych modeli posiada ładowanie indukcyjne poprzez technologię Qi.

Dark Core RGB PRO to następna i zarazem nowsza edycja poprzedniej myszki, Dark Core RGB. Obecna myszka posiada dokładnie taki sam kształt, jak poprzednia. Aktualizacja nowej myszki posiada trzy tryby łączności:

  • SlipStream Wireless (2,4GHz) z opóźnieniem mniejszymi niż 1 ms
  • Bluetooth 4.2
  • przewodową USB-C/USB-A (1,8m)

Dodatkowo myszka posiada czujnik optyczny PixArt PAW3392 zoptymalizowany pod kątem łączności bezprzewodowej, zużywa małą ilość energii i ma rozdzielczość do 18 000 DPI, z możliwością regulacji do 1 DPI.

Nowa technologia, którą wprowadziła firma pochodząca z Kalifornii, czyli hiperczęstotliwość wzbogaca myszkę również w szybkości reakcji. Posiada również komunikację z komputerem z częstotliwością próbkowania do 2 000 Hz, jest to dwukrotnie więcej, niż standardowe myszki dla graczy, co pozwala na wykorzystanie systemu SlipStream Wireless, a co za tym idzie, ma mniejsze opóźnienia, niż zwykła myszka.

Dark Core RGB PRO SE bardziej różni się od pierwszego z nowszych modeli. Przede wszystkim posiada dziewięć trybów podświetlenia RGB, jest to największa liczba spośród wszystkich myszek od firmy CORSAIR, w tym jeden pasek z indywidualnie działającymi diodami LED. Aby dostosować myszkę pod swoje wymagania, wystarczy użyć programu o nazwie CORSAIR iCUE. Program umożliwia całkowitą personalizację z podświetleniem RGB, a także synchronizację z innymi urządzeniami, które są kompatybilne z iCUE, zmianę mapowania przycisków, zaprogramowanie zaawansowanych makr w ośmiu przyciskach.

Przy konstrukcji Corsair Dark Core RGB PRO zachowano dokładnie taki sam kształt, jak jej poprzednia wersja: dwa uchwyty, wymienne boczne na zatrzask, ładowanie za pomocą odwracalnego kabla USB-C/USB-A. Z kolei drugi model, DARK Core RGB PRO ma bezprzewodowe ładowanie Qi.  Działa również z innymi urządzeniami kompatybilnymi z technologią Qi, np. podkładka pod mysz CORSAIR MM1000.

W obu modelach myszek działanie akumulatora wynosi do 50 godzin, przełączniki Omron, które wytrzymują 50 milionów kliknięć, a także wewnętrzny zapis trzech trybów podświetlenia i makr. Waga jednego modelu to 133 gramy.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PRZEZcorsair.com
ŹRÓDŁOcorsair.com
Poprzedni artykułRoad to Rio – europejskie kwalifikacje do ESL One: Rio 2020
Następny artykułASRock Radeon RX 5500 XT Challenger ITX 8G – nowa karta mini-ITX
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.