fbpx
Strona głównaSprzętAsus GeForce GTX 950-2G bez 6 pinowej wtyczki

Asus GeForce GTX 950-2G bez 6 pinowej wtyczki

Firma Asus dodała do swoje oferty nowy model karty graficznej – Asus GeForce GTX 950-2G. Posiada ona 768 rdzeni CUDA, 32 sztuki jednostek rasteryzujących (ROP) oraz 48 jednostek teksturujących. Jednakże nie to jest szczególne w tej karcie. Otóż jest to pierwszy model, który nie wymaga podłączania dodatkowej 6 pinowej wtyczki zasilającej. Asus GeForce GTX 950-2G zadowoli się tylko prądem, dostarczanym przez złącze PCI-Express.

Asus GeForce GTX 950-2G
A jak prezentują się zegary? W trybie gry mamy 1026 MHz bazowego taktowania, natomiast przy zwiększonym zapotrzebowaniu wynosi 1119 MHz. W trybie OC mode, bazowe taktowanie wynosi 1051 MHz, a zwiększone natomiast 1228 MHz. Ciekawi zatem, gdzie Asusowi udało się zrobić wbrew pozorom takie oszczędności energetyczne.

Jeżeli chodzi o wyjścia wideo to mamy: DVI-I, HDMI 2.0 i DisplayPort. Nie wiadomo, kiedy Asus GeForce GTX 950-2G pojawi się w sklepach.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać