Strona głównaPcMod.plNewsyASUS ROG STRIX X670E-I GAMING WIFI - ciekawy model mini-ITX

ASUS ROG STRIX X670E-I GAMING WIFI – ciekawy model mini-ITX

ASUS wprowadził do sprzedaży płytę główną ASUS ROG STRIX X670E-I GAMING WIFI. Jest to gamingowy model, oparty na chipsecie X670E z gniazdem AM5. Obsługiwane są procesory AMD Ryzen 7000, co pozwala na zbudowanie ciekawej maszyny do grania oraz pracy.

Sekcja zasilania i inne technologie

Płyta główna ASUS ROG STRIX X670E-I GAMING WIFI wyposażona została w 12-fazową sekcję zasilania ze złączem ProCool II. Składa się z solidnych komponentów i zapewnia płynny przesył mocy do procesora.

Do schłodzenia tak potężnej sekcji przygotowano także wydajne chłodzenie z niewielkim wentylatorem. Sekcja ma umieszczoną rurkę cieplną w kształcie litery L, która odpowiednio transportuje ciepło. Chipset wespół ze złączem M.2 i kartą dźwiękową również otrzymały radiator w technologii Triple-Decker. Jest on wydajny, a cała konstrukcja pozwala na zaoszczędzeniu miejsca na płycie głównej.

Pamięci RAM, PCI Express 5.0 i pamięci masowe

Płyta główna ASUS ROG STRIX X670E-I GAMING WIFI otrzymała dwa sloty na pamięci RAM DDR5. Maksymalne dostępne taktowanie wynosi aż 6400 MHz (O.C.) w konfiguracji 64 GB. Płyta zapewnia obsługę technologii AMD EXPO do profili pamięci. Do tego dochodzi ASUS Enhanced Memory Profile (AEMP) to ekskluzywna funkcja firmware’u dla modułów pamięci z ograniczeniami PMIC. AEMP automatycznie wykrywa układy pamięci w naszym zestawie, a następnie prezentuje zoptymalizowane profile częstotliwości, taktowania i napięcia, które można łatwo uruchomić.

Producent umieścił jedno wzmocnione złącze PCI-Express Gen 5 x16 dla najbardziej wymagających kart graficznych. Do tego dochodzą złącza: USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 oraz 5 x USB 2.0. Na pokładzie są także 4 x SATA 6 Gb/s i 2 x M.2. Nie zabrakło też modułów łączności bezprzewodowej Wi-Fi 802.11ax i Bluetooth 5.3. Ten pierwszy ma dołączane specjalne zewnętrzne anteny.

ASUS ROG STRIX X670E-I GAMING WIFI

Ciekawostką jest specjalna płytka ROG FPS-II, wpinana pionowo na płycie głównej. Pozwala to na zaoszczędzenie cennej przestrzeni i pozwala na uporządkowanie kabli. Co ciekawe, podłączenia można wykonać przed zamontowaniem na płycie głównej, co powinno ułatwić proces składania komputera. Na pokładzie płytki znajdziemy: 2 x SATA 6 Gb/s, gniazda do przedniego panelu obudowy, 2 x USB 2.0, zworka CPU_OV do podkręcania procesora, przełącznik trybu Alteration, a także gniazdko Clear CMOS do resetowania BIOSu do ustawień fabrycznych.

ASUS ROG STRIX X670E-I GAMING WIFI

Użytkownicy mogą również zamontować do dwóch urządzeń pamięci masowej w standardzie M.2 na złączach PCI Express 5.0 i PCI Express 4.0. Jedno znajduje się na górze pod specjalnym typem chłodzenia. Drugie natomiast jest na spodzie płyty.

Inne udogodnienia ASUS ROG STRIX X670E-I GAMING WIFI

Producent nie zapomniał o fanach multimediów. Na pokładzie ASUS ROG STRIX X670E-I GAMING WIFI zamontowano system ROG SupremeFX. W jego skład wchodzi kodek ALC4050 ze wzmacniaczem ESS SABRE 9260Q. Do tego mamy DTS Sound Unbound i Sonic Studio III. Ciekawostką jest ASUS ROG Strix Hive ze zdalną kontrolą dźwięku, AMD PBO, programowalnym przyciskiem, portami USB i dźwięku.

Nie zapomniano również o podświetleniu RGB. Na płycie głównej zostały zintegrowane headery RGB oraz adresowalny header RGB, które pozwalają na montaż kompatybilnych urządzeń LED. Użytkownicy mają również możliwość synchronizacji certyfikowanych urządzeń AURA SyncPolychrome Sync RGB dla stworzenia unikatowych efektów podświetlenia.

Dla fanów multimediów i gier mamy Intel Wi-Fi 6E oraz Intel 2.5Gb Ethernet z ASUS LANGuard.

Tylne porty

Na tylnym panelu ASUS ROG STRIX X670E-I GAMING WIFI znajdziemy: HDMI 2.1, 2 x USB 4.0 Typu C, 5 x USB 3.2 Gen 2 Typu A (wsparcie dla ROG STRIX HIVE), 3 x USB 2.0 Typu A, moduł Wi-Fi, port Ethernet, podświetlane porty dźwięku, wyjście optyczne S/PDIF, przycisk BIOS FlashBack, przycisk Clear CMOS.

ASUS ROG STRIX X670E-I GAMING WIFIŹródło: rog.asus.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać