Strona głównaPcMod.plArtykułyDominik Nowakowski: Aktualnie FaZe wygląda dla mnie najlepiej w formie - BLAST...

Dominik Nowakowski: Aktualnie FaZe wygląda dla mnie najlepiej w formie – BLAST Premier: Fall Final 2023 [WYWIAD]

Jutro rozpoczyna się BLAST Premier: Fall Final 2023, który dla niektórych zawodników będzie turniejem debiutanckim ze względu na dołączenie zawodników. W związku z tym miałem okazję porozmawiać z komentatorem e-sportowym Dominikiem Nowakowskim.

Michał Urban: Dominik przed nami jeden z ostatnich turniejów z serii BLAST Premier w tym roku – BLAST Premier: Fall Final 2023. Kilka drużyn postanowiło przeprowadzić zmiany w składach, a możliwe że pojawią się jeszcze jakieś. Ogólnie rzecz biorąc, zwycięzca nadchodzącego turnieju zapewni sobie awans na światowe finały – BLAST Premier: World Final 2023, które odbędą się w Abu Dhabi. Kto Twoim zdaniem obecnie jest zdecydowanym faworytem do triumfu?

Dominik Nowakowski: Aktualnie FaZe wygląda dla mnie najlepiej w formie, natomiast nie takie zaskoczenia pojawiały sie w turniejach. Zakładam, że wiele drużyn szykuje coś specjalnego pod takie wydarzenia.

Rotacje w składach mogą mieć wpływ na prezentacje drużyn?

Tak jak zawsze, zmiana, nawet tylko jednego zawodnika, zmienia cały obraz drużyny. To jest kwestia przygotowania taktyk i opracowania schematu drużyny, który ze zmianą, mocno wpływa na styl ekipy.

Warto dodać, że pozostało tylko jedno miejsce na światowych finałach, więc wydaje się, że rywalizacja wśród zespołów będzie ogromna.

W tym roku, odczuwam wrażenie, że jest swego rodzaju niedosyt zwycięstw i ciężko wskazać, oprócz FaZe, drużynę, która jest zadowolona z reprezentowanego poziomu. To jak najbardziej wpływa na rywalizację i emocję w walce o jedno miejsce.

To może być jeden z ciekawszych turniejów? Większość drużyn przeprowadziło zmiany i z pewnością dla nowych zawodników ważne będzie to, żeby dobrze się zaprezentować.

Nie pierwszy raz pytasz mnie o zmiany w zespołach a ja przystanę na tej samej odpowiedzi – bo ona się sprawdza. Wprowadzenie nowego zawodnika wiążę się ze zmianą często wielu elementów a turniej/wydarzenie to weryfikuję. Ciężko wróżyć kto jak i gdzie się zaprezentuje, to kwestia momentu i przygotowania całej drużyny.

W turnieju udział weźmie FaZe Clan, którego trenerem jest Filip „Neo” Kubski. Dla niego to kolejne doświadczenie z nowym zespołem, z którym w ostatnim czasie wygrał Intel Extreme Masters Sydney 2023.

Bardzo cieszy oko obecność Filipa na scenie. Miałem okazję poznać go osobiście, jest to pasjonat i fan e-sportu a zwłaszcza przesympatyczny gość, który posiada wszystkie cechy aby prowadzić zespół. Został wrzucony na głęboką wodę, ale jak widać, “potrafi świetnie pływać”.

W Heroic na wypożyczenie ze Sprout dołączył Rasmus „Zyphon” Nordfoss, ale według informacji portalu HLTV, Duńczyk może na stałe znaleźć się w drużynie.

Wszystko zależy od atmosfery w drużynie, jeżeli ona dobrze się buduję wraz z wymianą doświadczeń to jest duża szansa aby Zyphon pozostał w ekipie. Aktualnie Sprout potrzeba stabilnego zespołu, który wróci w walce o najwyższe notowania w rankingu HLTV.

Do Team Vitality dołączył nowy zawodnik William „mezii” Merriman, który zastąpił w składzie Emila „Magisk” Reifa.

Zmian w samych składach jest bardzo dużo i ciężko nadążyć za wszystkim plus to wszystko dogłębnie przeanalizować. Meziiego miałem okazję śledzić dopiero od początku dołączenia do zespołu Fnatic, jego gra zawsze wyglądała “w porządku”, ale może zespołu taki jak Vitality to zweryfikuję. Niewątpliwie jest to szansa dla takiego gracza, aby pokazać się w barwach mistrzów ostatniego majora.

Czy jesteś zaskoczony jakąś zmianą podczas BLAST Premier: Fall Final 2023?

Niezbyt, ponieważ wiem, że zespoły dopiero niektóre “układają się” pod względem składu na wersję CS2. Potrzeba czasu zanim zobaczymy całe, ułożone, drużyny.

BLAST Premier: Fall Final 2023 z udziałem duńskich zespołów odbędzie się w Kopenhadze, tak więc atmosfera prawdopodobnie będzie niesamowita i dużo zawodników gospodarzy w różnych drużynach.

Tak jak mówisz, zapowiada się niesamowita atmosfera ze względu na samych kibicujących. Poza tym to nie jest pierwszy turniej w Kopenhadze i już Dania pokazała również, że nie zawsze jest tak bardzo stronnicza.

Co możesz powiedzieć o grupach, meczach?

Przy takich turniejach rzadko kiedy patrzy się na grupy czy na zespoły – raczej spogląda się po prostu na nadchodzące spotkania, bo każde jest interesujące.

BLAST Premier: Fall Final 2023 będzie wyrównanym turniejem?

Patrząc na zespoły, to nie ma innej możliwości.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać