fbpx
Strona głównaPcMod.plInformacja prasowa3DMark Solar Bay - wieloplatformowy benchmark z ray tracingiem

3DMark Solar Bay – wieloplatformowy benchmark z ray tracingiem

UL Benchmarks wprowadziło do oferty nowy wieloplatformowy benchmark – 3DMark Solar Bay. Został on zbudowany głównie pod sprawdzanie wydajności technologi ray tracingu (śledzenia promieni) na komputerach z systemami Windows oraz urządzeniach z Androidem i iOS. Benchmark można pobrać z: oficjalnej strony UL Benchmarks, Steam, Epic Games lub Google Play Store.

Ray tracing to technologia będąca wizytówką Solar Bay, symulująca odbicia w czasie rzeczywistym. W porównaniu do tradycyjnej rasteryzacji, sceny oparte na ray tracingu generują znacznie bardziej realistyczne oświetlenie. Procesory graficzne dla komputerów stacjonarnych i laptopów obsługują ray tracing od kilku lat. Jednakże dopiero od niedawna układy graficzne w urządzeniach z systemem Android są w stanie uruchamiać gry z ray tracingiem w czasie rzeczywistym przy akceptowalnej dla graczy liczbie klatek na sekundę.

3DMark Solar Bay został zbudowany przy użyciu interfejsu Vulkan 1.1. Oferuje w pakiecie dwa testy sprzętowe:

  • szybki test do sprawdzenia ogólnej wydajności;
  • test wydajnościowy, tzw. stress test, który sprawdza wydajność urządzenia w okresie 20 minut z zapętleniem scen.

Obciążenie podczas testu zmienia się w trzech etapach, przy czym każda sekcja to wzrost obciążenia o 100%. Na końcu przedstawiane są 4 wyniki: ogólny wynik oraz 3 dodatkowe dla każdej z sekcji ray tracingu.

Źródło: videocardz.com

Źródło: benchmarks.ul.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać