ul procyon
ul procyon

Firma UL Benchmarks udostępniła nowe narzędzie do testowania komputerów – Procyon. Oprogramowanie korzysta z aplikacji, które są na co dzień używane przez osoby z branży fotograficznej i filmowej. Mowa tutaj, chociażby o Adobe Lightroom Classic, Adobe Photoshop, czy Adobe Premiere Pro, które wymagają mocnych podzespołów.

UL Procyon Photo Editing Benchmark jest testem, który wykorzystuje Adobe Lightroom Classic i Adobe Photoshop. Benchmark zaczyna się od zaimportowania zdjęć w formacie DNG do Adobe Lightroom Classic i zaaplikowaniu różnych ustawień. Niektóre obrazy są przycinane, prostowane i modyfikowane. W drugiej części testu na zdjęciu w programie Adobe Photoshop stosowane są wielokrotne edycje i efekty warstwowe. Wynik benchmarku jest miarą tego, jak szybko komputer wykonuje te zadania. Czyli de facto pod uwagę brana jest wydajność procesora i karty graficznej.

UL Procyon Photo Editing Benchmark jest kompatybilny z Adobe Lightroom Classic 10.0 i Adobe Photoshop 22.0 lub wyższymi wersjami. Do działania jest wymagane posiadanie tych aplikacji na komputerze. Licencja na pojedyncze stanowisko zaczyna się od 995 dolarów.

UL Procyon Video Editing Benchmark jest testem, który wykorzystuje Adobe Premiere Pro. Benchmark rozpoczyna się od zaimportowania dwóch plików wideo. Okresy czasowe projektu obejmują różne edycje, poprawki i efekty. Drugi projekt wykorzystuje kilka efektów wspieranych przez kartę graficzną. Każdy projekt wideo jest eksportowany w rozdzielczości Full HD zakodowanej w standardzie H.264 i ponownie w rozdzielczości 4K UHD zakodowanej w standardzie HEVC (H.265). Wynik benchmarku jest oparty na czasie potrzebnym do wyeksportowania wszystkich czterech filmów.

UL Procyon Video Editing Benchmark jest kompatybilny z Adobe Premiere Pro 14.5 lub wyższymi wersjami. Do działania jest wymagane posiadanie tych aplikacji na komputerze. Licencja na pojedyncze stanowisko zaczyna się od 995 dolarów.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁObenchmarks.ul.com
Poprzedni artykułPoznaliśmy drużyny, które zagrają na Intel Extreme Masters Katowice 2021
Następny artykułRozpoczynamy Intel Extreme Masters Global Challenge
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj