Strona głównaGamingGryDOOM uruchomiony na GeForce GXT 1080 i interfejsie Vulkan

DOOM uruchomiony na GeForce GXT 1080 i interfejsie Vulkan

Podczas oficjalnego przedstawienia światu karty graficznej nVidia GeForce GTX 1080, firma nVidia pokazała demo nadchodzącej gry DOOM. Prócz fenomenalnej grafiki, jaka została zaprezentowana z wykorzystaniem najnowszej otwartego interfejsu Vulkan od Khronos Group, mogliśmy także zobaczyć wydajność. A ta była również świetna, ponieważ w najcięższych momentach liczba klatek utrzymywała się na ilości 60 FPSów.

W dalszej części możemy nawet zobaczyć 120 – 140 klatek na sekundę i nadal płynną grę. W czasie trwania pokazu deweloperzy nVidia powiedzieli, że wszystkie ustawienia były na Ultra, także bardzo dobrze świadczy to o optymalizacji silnika i sterowników graficznych.

Teraz pozostaje czekać jedynie na oficjalne testy, pomiędzy Vulkan a DirectX 12.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać