fbpx
Strona głównaSprzętDyskiSamsung 990 PRO 4 TB — nowy dysk o dużej pojemności

Samsung 990 PRO 4 TB — nowy dysk o dużej pojemności

Samsung Electronics wprowadził wysokowydajny dysk SSD – Samsung 990 PRO 4 TB. Dyski z tej serii są urządzeniami zgodnymi ze standardem PCI Express 4.0. Wykorzystują one ósmą już generację — opracowanej przez firmę Samsung — technologii V-NAND (V8), a także jej autorski, udoskonalony sterownik.

Wysokie prędkości odczytu i zapisu, a także wysoka wydajność energetyczna, umożliwia zastosowanie dysków w laptopach, konsolach, czy komputerach gamingowych. Wysoki poziom niezawodności i trwałości – do 2400 TB zapisanych danych, stanowi dobry wybór dla użytkowników intensywnie eksploatujących swoje maszyny.

Najwyższa w klasie pojemność i wydajność

Dzięki zastosowaniu technologii V8 oraz udoskonalonemu sterownikowi Samsung 990 PRO 4 TB oferuje niemal maksymalną wydajność, jaką można uzyskać przy wykorzystaniu interfejsu PCIe 4.0. Osiąga on prędkość odczytu sekwencyjnego wynoszącą do 7450 MB/s oraz prędkość zapisu równą nawet 6900 MB/s. Zwiększona do 4 TB pojemność nośnika pamięci przekłada się także na wzrost odczytu i zapisu losowego do wartości odpowiednio 1600K oraz 1550K IOPS. Tym samym nowy produkt stanowi idealne rozwiązanie dla graczy, twórców oraz entuzjastów technologii poszukujących pamięci masowych z najwyższej półki.

Model Samsung 990 PRO 4 TB charakteryzuje się najwyższą prędkością odczytu losowego w swojej kategorii. Pozwala to na ograniczenie przerywania obrazu w grach oraz skraca czas ładowania wysokiej jakości materiałów wideo, umożliwiając cieszenie się płynną i stabilną rozgrywką.. W przypadku najnowszych tytułów obsługujących wysoce zaawansowane technologie wczytywania danych, dyski serii 990 PRO ograniczają opóźnienie ekranu do minimum. Dzięki temu gracze mogą cieszyć się akcją w czasie rzeczywistym, przy stałej, wysokiej wartości liczby klatek na sekundę (FPS).

Skuteczna kontrola temperatury

Dyski z nowej serii charakteryzują się nawet o 50% wyższą wydajnością energetyczną w porównaniu do serii Samsung 980 PRO. Powlekany niklem sterownik i odprowadzająca ciepło naklejka umieszczona na dysku SSD pozwala na pracę w optymalnej temperaturze, co przekłada się na stabilny poziom wydajności.

Samsung 990 Pro

Wersja 990 PRO Heatsink posiada wydajny, cienki radiator, który pozwala na utrzymanie wysokich parametrów podczas grania lub wykonywania wymagających operacji obliczeniowych. Dysk jest również kompatybilny z najnowszymi konsolami, co przyspiesza proces instalacji, zapobiegając jednocześnie wynikającym z przegrzania spadkom wydajności.

Samsung 990 Pro Heatsink

Jednostronny dysk SSD o pojemności 4 TB do kompaktowych laptopów

Dzięki zastosowaniu technologii NAND ósmej generacji (V8), model 4 TB 990 PRO jest dostępny w obudowie zgodnej ze standardem M.2 – cieńszej, niż ma to miejsce w innych tego typu dyskach SSD M.2.. Rozwiązanie to eliminuje problemy związane z instalacją nośników w kompaktowych laptopach takie, jak brak możliwości montażu sprzętu lub ryzyko uszkodzenia innych komponentów. Wdrożenie tej jednostronnej konstrukcji zapewni dużą ilość miejsca, jak i stały, wysoki poziom wydajności.

Oprogramowanie Samsung Magician i dostępność

Samsung Magician zapewnia optymalne osiągi dysków SSD, gwarantując aktualność oprogramowania sprzętowego, sterowników oraz pozostałych ustawień. Ponadto oferuje odpowiedni poziom elastyczności, pozwalający na optymalizację parametrów takich, jak zasilanie i wydajność, stosownie do preferencji użytkownika. Model 990 PRO z radiatorem obsługuje również podświetlenie RGB, które pozwala graczom cieszyć się atrakcyjnymi efektami podświetlenia LED. Nowa wersja oprogramowania Magician 8.0 zostanie udostępniona we wrześniu 2023 r. i będzie zintegrowanym rozwiązaniem stosowanym w stacjonarnych i przenośnych dyskach SSD, kartach pamięci oraz pendrive’ach.

Samsung Magician

Modele Samsung 990 PRO 4 TB oraz Samsung 990 PRO 4 TB z radiatorem będą dostępne na początku października 2023 r. W sprzedaży dostępne są obecnie dyski serii 990 PRO o pojemności 1 TB i 2 TB.

Źródło: semiconductor.samsung.com

Źródło: semiconductor.samsung.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
4
+1
6
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać