Firma AMD zaprezentowała kartę graficzną Radeon RX 6500 XT, która została zaprojektowana do grania w rozdzielczości Full HD. Nowy model ma się wpasować w średni segment cenowy oraz wydajnościowy. Spoglądając na specyfikację karta wygląda podobnie do modelu Radeon RX 5500 XT, aczkolwiek ma mniej Jednostek Obliczeniowych – 16 w stosunku do 22. Zatem pozostaje kwestia wydajności.

Sercem modelu Radeon RX 6500 XT jest układ Navi 24, mający 1024 Procesory Strumieniowe. Do tego dochodzi 64 jednostki teksturujące, 32 jednostki renderujące oraz 16 rdzeni odpowiedzialnych za akcelerację śledzenia promieni. Taktowanie podstawowe wynosi około 2200 MHz, w trybie Game sięga 2610 MHz, a w trybie Boost wzrasta do nawet 2815 MHz.

Radeon RX 6500 XT

Całość wspomagana jest przez 4 GB pamięci GDDR6 na 64-bitowej szynie danych o taktowaniu 14000 MHz. TBP całej karty ma wynosić w założeniach 107 W, aczkolwiek to potwierdzą dopiero rzeczywiste testy.

Radeon RX 6500 XT

Radeon RX 6500 XT ma być konkurencją dla GeForce GTX 1650, czy Radeon RX 570 (sic!). Cena podstawowa karty ma wynosić 199 dolarów, co jest bardzo zawyżone, zważywszy na jego specyfikację.

Karty graficzne AMD Radeon RX 6500 XT powinny być dostępne w ofertach partnerów AMD, tj. firm ASRock, ASUS, Biostar, Gigabyte, MSI, PowerColor, SAPPHIRE, XGX i Yeston.


PRZEZvideocardz.com
ŹRÓDŁOamd.com
Poprzedni artykułAleksib dołączy do G2 Esports? nexa dołączy do OG Esports?
Następny artykułBardzo dobra gra MOUZ NXT w WePlay Academy League Season 3!
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.