Strona głównaSprzętRyzen 9 3950X i Threadripper 3-ciej generacji pojawią się w listopadzie

Ryzen 9 3950X i Threadripper 3-ciej generacji pojawią się w listopadzie

Dotarły do nas informacje, że procesory Ryzen 9 3950X i Threadripper 3-ciej generacji pojawią się na rynku dopiero w listopadzie tego roku. Taką wiadomość przekazało oficjalnie AMD do kilku zagranicznych portali. Miało to związek z plotkami, jakoby premiera wspomnianych wcześniej chipów miała nastąpić już we wrześniu. Za produkcję nowych układów odpowiada TSMC.

Oto treść wiadomości od AMD:

We are focusing on meeting the strong demand for our 3rd generation AMD Ryzen processors in the market and now plan to launch both the AMD Ryzen 9 3950X and initial members of the 3rd Gen AMD Ryzen Threadripper processor family in volume this November. We are confident that when enthusiasts get their hands on the world’s first 16-core mainstream desktop processor and our next-generation of high-end desktop processors, the wait will be well worth it.

AMD Ryzen 9 3950X to procesor mający 16 rdzeni i 32 wątki. Jego podstawowe taktowanie wynosi 3.5 GHz, a w trybie Turbo wzrasta do 4.7 GHz. Układ wyposażono w 72 MB pamięci podręcznej, a jego TDP wynosi 105 W. Ta ostatnia wartość jest ustalana dla podstawowego trybu taktowania. W przypadku wartości Turbo może się ona różnić, o czym producent informuje na stronie. Cena detaliczna tego procesora ma wynieść około 3000 zł.

AMD Ryzen Threadripper 3-ciej generacjiW przypadku procesorów Threadripper 3-ciej generacji najsłabszy z układów ma mieć aż 24 rdzenie i 48 wątków. Jest to wartość imponująca, zważywszy na to, że podobną specyfikację miał układ AMD Ryzen Threadripper 2970WX.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać