Strona głównaPcMod.plInformacja prasowaHP Z6 G5 A, Zbook Firefly G10 A, Zbook Power G10 A...

HP Z6 G5 A, Zbook Firefly G10 A, Zbook Power G10 A – nowe stacje robocze od HP

Polski oddział HP zorganizował 6 grudnia 2023 roku konferencję prasową z udziałem przedstawicieli HP oraz AMD. Mieliśmy okazję poznać nowe stacje robocze: mobilne oraz desktopowe: HP Z6 G5 A, ZBook Firefly G10 A, ZBook Power G10 A.

Wystąpienia prelegentów

Jako pierwsza na scenie wystąpiła Dorota Olczak z HP, która przedstawiła krótką historię firmy: od jej założenia w garażu przez Hawletta i Packarda, przez kolejne generacje wydajnych komputerów, a kończąc na bohaterach dzisiejszej recenzji. Omówiła najważniejsze aspekty poszczególnych modeli, w tym ich specyfikację techniczną, wydajność w porównaniu do konkurencji, a także misję, jaka przyświecała firmie HP.

Kolejnym prelegentem był Tomasz Wnukowski z AMD na Europę Centralną. Wschodnią oraz Bliski Wschód. Otrzymaliśmy informacje o partnerstwie z Mercedes AMG Formuła 1 i jak zespoły wykorzystują stacje robocze w swojej pracy.

Następnie poruszył temat superkomputerów w TOP 500. Na listopad 2023 roku AMD praktycznie dominuje w wydajności oraz ilości superkomputerów na świecie. Frontier został wyprodukowany przez Cray Inc. i uruchomiony w Oak Ridge National Laboratory. Jest to pierwszy w Stanach Zjednoczonych komputer klasy eksaskalowej o docelowej wydajności obliczeniowej ~1,5 eksaFLOPS.

Na koniec mogliśmy usłyszeć o wydajności energetycznej, jaka przyświeca firmie AMD. Otrzymaliśmy przykład firmy Nokia, która chciała zredukować o 40% ilość pobieranej energii. Udało się, to dzięki procesorom EPYC.

HP Z6 G5 A

Są to najnowocześniejsze stacjonarne stacje robocze zaprojektowane z myślą o wysokich potrzebach profesjonalistów zajmujących się projektowaniem produkcją wirtualną, renderowaniem 3D, sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym.

Komputer HP Z6 G5 A napędza procesor z rodziny AMD Ryzen Threadripper PRO 7000WX, który oferuje do 96 rdzeni fizycznych i 192 wątki. Umożliwia to użytkownikom jednoczesne tworzenie i renderowanie wymagających projektów.

Obudowa pozwala na montaż do trzech wysokiej klasy kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 6000 Ada lub AMD Radeon Pro WX 7000. Do dyspozycji użytkowników oddano także osiem banków pamięci obsługujących maksymalnie 1 TB DDR5 ECC.

HP Z6 G5 A

W przypadku pamięci masowych to użytkownicy mogą umieścić do 88 TB danych na wszystkich podłączonych dyskach. Ciekawostką jest opcja montażu modułu NVMe na przodzie obudowy na 4 hot-swapowalne dyski NVMe. Pozwala to na szybki i łatwy dostęp do dużych plików.

Z6 G5 A oferuje dedykowany układ przepływu powietrza i zapewnia, że komputer pozostaje chłodny nawet przy pracy z maksymalną wydajnością. Inteligentne sterowanie wentylatorem dostosowuje prędkości pracy w czasie rzeczywistym za pomocą ponad 20 czujników temperatury, aby utrzymać cichą pracę. Dzięki 360 000 godzin rygorystycznych testów MIL-STD i certyfikacji do zastosowań profesjonalnych, HP Z6 G5 A jest zbudowany tak, aby mógł przetrwać wszystkie zadania. Zaangażowanie HP w zrównoważony rozwój jest mocno obecne w tym projekcie, zbudowanym w 40% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu i aspirującym do uzyskania certyfikatu EPEAT Gold.

ZBook Firefly G10 A

Laptopa napędzają najnowsze układy mobilne firmy AMD – Ryzen 9 7940HS Pro (8 rdzeni i 16 wątków), Ryzen 7 7840HS Pro (8 rdzeni i 16 wątków) lub Ryzen 7 7640HS Pro (6 rdzeni i 12 wątków. Do tego dochodzi mobilny Radeon 780M z 12 Computer Units i wsparciem dla AI. Użytkownicy mogą wybrać także dedykowaną kartę graficzną NVIDIA RTX A500.

Laptop może obsłużyć do 64 GB pamięci SODIMM DDR5 oraz do 2 TB pamięci masowej NVMe PCIe 4.0.

Jeżeli chodzi o ekran, to mamy do wyboru 14 lub 16 cali na specjalnej matrycy Dreamcolor, z jasnością 1000 nitów oraz technologią Sure View Reflect.

ZBook Power G10 A

Laptopa napędzają najnowsze układy mobilne firmy AMD – Ryzen 9 7940HS Pro (8 rdzeni i 16 wątków) lub Ryzen 7 7840HS Pro (8 rdzeni i 16 wątków). Do tego dochodzi mobilny Radeon 780M z 12 Computer Units i wsparciem dla AI. Do kupienia są modele z kartami graficznymi GeForce RTX A1000 Ada lub GeForce RTX A2000 Ada.

Laptop może obsłużyć do 64 GB pamięci SODIMM DDR5 oraz do 8 TB pamięci masowej NVMe PCIe 4.0.

Jeżeli chodzi o ekran, to mamy do wyboru 14 lub 16 cali na specjalnej matrycy Dreamcolor, z jasnością 1000 nitów oraz technologią Sure View Reflect.

Zdalne zarządzanie i łatwy dostęp do platformy dla naukowców

W dzisiejszym hybrydowym środowisku pracy możliwość zdalnego korzystania z wyjątkowej wydajności jest najwyższym priorytetem. Rozwiązanie HP Anywarei zapewnia wierne odwzorowanie kolorów i niskie opóźnienia w pracy 3D VFX, AI i uczenia maszynowego przy różnych połączeniach sieciowych, a HP Anyware Remote System Controller umożliwia menedżerom IT monitorowanie i zarządzanie flotami stacji roboczych bez utraty kontroli. Dodatkowo Z od HP Data Science Stack Managerii usprawnia dostęp do najlepszych rozwiązań oprogramowania open-source w przyjaznej dla użytkownika platformie dla naukowców zajmujących się przetwarzaniem danych i twórców sztucznej inteligencji. HP Z6 G5 A obsługuje WSL2, zapewniając możliwość uruchamiania systemu Linux w ekosystemie Windows i oferując łatwy dostęp do narzędzi z serii Z, HP Data Science Stack Manager oraz nowego HP AI Studio.

Najważniejsze cechy HP Z6 G5 A:

  • Tworzenie, renderowanie, przetwarzanie – wszystko na raz: wszystko to jest możliwe przy dużej efektywności energetycznej obliczeń na Z6 G5 A. Konstrukcja systemu zawiera do 96 rdzeni w jednym CPU stacji roboczej z miejscem na maksymalnie 3 wysokiej klasy procesory graficzne.
  • Możliwość rozbudowy. Elastyczność. Cicha praca: stacja została zaprojektowana, aby zapewnić kompletną moc i komponenty, które potrzebne są od ręki, ale i z miejscem na rozwój – bez throttlingu. Szerokie możliwości rozbudowy dzięki maksymalnie 6 slotom PCIe (do 5. generacji) i 12 dyskom SSD NVMe.
  • Kompleksowe zabezpieczenia. Niezawodność godna zaufania: Z6 G5 A przeszedł 360 tys. godzin rygorystycznych testów, testy MIL-STD oraz posiada certyfikaty dla profesjonalnych aplikacji. Dzięki HP Wolf Security for Business, jest chroniony w warstwach poniżej, wewnątrz i powyżej systemu operacyjnego.
  • Moc stacji roboczej HP Z6 G5 A może zrewolucjonizować pracę profesjonalistów, oferując nowe, oparte na przetwarzaniu danych spostrzeżenia i niezrównaną wydajność dla najbardziej wymagających projektów.

Dostępność

  • HP Z6 G5 A będzie dostępny w grudniu 2023 r. na HP.com/Z
  • Zbook Firefly G10 A oraz Zbook Power G10 A są dostępne w sprzedaży dystrybucyjnej
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać