PGL Major Stockholm 2021 jednak w Szwecji?

0
33
PGL Major Stockholm 2021
Fot. csgo.fandom.com

Od pewnego czasu prowadzone są rozmowy ze szwedzkim rządem na temat organizacji największego turnieju Counter-Strike’a, PGL Major Stockholm 2021. Z najnowszych informacji wynika, że Major w Szwecji odbędzie się.

Ah, te przepisy

W Szwecji od marca 2020 roku są przepisy, które ograniczają tymczasowy wjazd do kraju wszystkim, innym krajom oprócz Helwetów (Szwajcaria) oraz członków Europejskiego Obszaru Gospodarczego. To właśnie te przepisy mogą stanowić problem dla wielu drużyn i zawodników, którzy awansowaliby na PGL Major Stockholm 2021. Okazuje się jednak, że może to się zmienić już w sierpniu, a dokładnie 23 dnia tego miesiąca.

W ty miejscu warto dodać, że przepisy te nie obejmują osób, które biorą udział, albo organizuję zawody sportowe. Rząd przygotował wniosek, dzięki któremu grono osób które zamierzają wjechać do Szwecji jako pracownicy w związku z turniejami e-sportowymi ma zostać powiększone.

“Ta zmiana jest ważna, bo dzięki niej możliwe będzie zwiększenie możliwości organizacji w Szwecji dużych międzynarodowych imprez esportowych” – skomentował w oświadczeniu Mikael Damberg, szwedzki minister spraw wewnętrznych.

– Cieszymy się, że możliwe będzie podjęcie dalszych kroków w celu umożliwienia organizacji międzynarodowych imprez esportowych w Szwecji także w czasach pandemii. Szwecja od dawna jest pionierem w dziedzinie esportu i musimy nadal podążać tą drogą – dodała Amanda Lind, minister kultury, demokracji i sportu. Zasadniczo to właśnie Lind jako pierwsza wyszła z inicjatywą rozmowy w tej sprawie.

Więcej na temat PGL Major Stockholm 2021.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułgla1ve przedłuża kontrakt z Astralis!
Następny artykułZmiany w Tarczyński Protein Team
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.