Intel Extreme Masters Fall 2021 finałowym turniejem kwalifikacyjnym do PGL Major Stockholm 2021

0
35
Intel Extreme Masters Fall 2021
Fot. ESL

Długo musieliśmy czekać na informacje dotyczącą kolejnego turnieju kwalifikacyjnego Regional Major Rankings do nadchodzącego PGL Major Stockholm 2021. Organizatorzy turniejów z cyklu Intel Extreme Masters poinformowali, że wrześniowy Intel Extreme Masters Fall 2021 będzie ostatecznym turniejem kwalifikacyjnym. Co więcej, drużyny z regionu europejskiego mają rywalizować na LAN-ie!

W dwóch z sześciu regionów odbędą się trzy turnieje kwalifikacyjne. Jest to region Wspólnoty Państw Niepodległych (CIS) oraz Ameryce Południowej. W tych regionach były już dwa turnieje. W pozostałych czterech: Europie, Azji, Ameryce Północnej oraz Oceanii był to jeden turniej. W rezultacie, nadchodzący Intel Extreme Masters Fall 2021 będzie tym, który zdecyduje o awansie zespołów na Majora w październiku.

Europejskie kwalifikacje

W regionie europejskim o awans powalczy łącznie 24 drużyny, z czego połowa z nich otrzyma bezpośrednie zaproszenia od organizatorów, a pozostałe będą musiały rywalizować w kwalifikacjach. Pula nagród dla tego regionu wyniesie aż 105.000 dolarów, a kwalifikacje mają odbyć się na LAN-ie w dniach 29 września – 10 października. 

Jeżeli chodzi natomiast o kwalifikacje, organizatorzy podjęli decyzję o dwóch etapach: cztery, otwarte turnieje kwalifikacyjne, awans do zamkniętych kwalifikacji uzyskają po dwie drużyny z każdych z nich. W etapie zamkniętym weźmie udział osiem drużyn. W drugim etapie zagra szesnaście zespołów, natomiast dwanaście z nich awansuje na turniej główny.

Harmonogram kwalifikacyjny do Intel Extreme Masters Fall 2021:

  • otwarte kwalifikacje #1: 28-29 sierpnia
  • otwarte kwalifikacje #2: 2-3 września
  • otwarte kwalifikacje #3: 4-5 września
  • otwarte kwalifikacje #4: 9-10 września
  • zamknięte kwalifikacje: 14-16 września
Kwalifikacje w innych regionach

W Ameryce Północnej zagra 12 drużyn, a pula nagród wyniesie 70.000 dolarów. To samo będzie w przypadku regionu CIS, ale w nich pula nagród wyniesie 50.000 dolarów. W regionie Azji, Oceanii oraz Ameryki Południowej zagrają po cztery drużyny, a pula nagród wyniesie 10.000 dolarów.

  • CIS: 29 września – 3 października
  • Oceania: 29 września – 3 października
  • Ameryka Południowa: 29 września – 3 października
  • Ameryka Północna: 5-10 października
  • Azja: 5-10 października

Który z polskich zespołów ma szansę na bezpośrednie zaproszenie do Intel Extreme Masters Fall 2021?

Organizatorzy turnieju jak na razie nie poinformowali o drużynach bezpośrednio zaproszonych. Polscy kibice zastanawiają się również nad tym, czy po dobrym występie podczas Flashpoint Season 3, Anonymo Esports będzie zaproszone do tak ważnych kwalifikacji. Nie jest to wiadome. Wiadomo natomiast tyle, że podopieczni Adriana “IMD” Piepera zajmują 13. miejsce w RMR w regionie europejskim.

Więcej informacji o kwalifikacjach Regional Major Rankings.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułPoznaliśmy uczestników zamkniętych kwalifikacji do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021
Następny artykułZamknięte kwalifikacje do EU Championships
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.