lian li tu150 5
lian li tu150 5

Tajwańska firma Lian Li zaprezentowała kolejną obudowę w swojej ofercie – TU150. Nowa jednostka dostępna jest w dwóch kolorach: czarnym lub srebrnym. Wymiary obudowy wynoszą 375 x 203 x 312 mm. Poszczególne moduły wykonano z hartowanego szkła, aluminium oraz gumy. W środku można zamontować płyty główne mini-ITX lub mini-DTX, karty graficzne i maksymalnej długości 320 mm oraz zasilacze SFX lub SFX-L.

Boki obudowy są w dwóch rodzajach: okno z hartowanego szkła (3 mm grubości) oraz aluminiowy bok z wentylacją dla zasilacza. Przedni, górny oraz prawy boczny panel wykonano ze szczotkowanego aluminium o grubości 1.5 mm. Pozwala to na zachowanie dobrej sztywności całej konstrukcji.

Lian Li TU150 - obudowa mini-ITX z aluminium i hartowanego szkła 1

Boczny lewy panel to, jak wspomnieliśmy hartowane szkło. Producent zastosował tutaj szybkozłączki, które umożliwiają proste otwieranie i zamykanie. Przezroczysty boczny panel umożliwia podziwianie pięknie zrobione wnętrza komputera.

Lian Li TU150 - obudowa mini-ITX z aluminium i hartowanego szkła 2

Przedni panel po obu bokach ma kratki wentylacyjne. Zasysane jest przez nie świeże powietrze, które następnie wędruje przez całe wnętrze i wylatuje z tyłu. Górny panel to złącza 2 x USB 3.0, USB typu C, mikrofon, słuchawki, przycisk zasilania oraz resetu. Ten ostatni przycisk jest już bardzo rzadko spotykany i dobrze świadczy o producencie.

Lian Li TU150

Obudowa Lian Li TU150 ma tylko i wyłącznie jedno wnętrze. Z prawej strony montujemy wszystkie wymagane podzespoły. Jak wspomnieliśmy na początku, można zamontować płyty mini-ITX, mini-DTX, karty graficzne o długości do 320 mm oraz zasilacze SFX lub SFX-L. Dla tych ostatnich przewidziany jest otwór wentylacyjny na prawym panelu. W środku zamontujemy również chłodzenia powietrzne dla procesora o maksymalnej wysokości 165 mm.

Lian Li TU150

Dodatkowo pod górnym i prawym panelem znajdują się specjalne miejsca na poprowadzenie kabli. Górny panel to również specjalna rączka do łatwego przenoszenia obudowy. Jest ona składana, co pozwala na łatwe ukrycie we wnętrzu.

Lian Li TU150

Nie wiadomo, kiedy obudowa Lian Li TU150 pojawi się w sprzedaży, ani w jakiej cenie.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOlian-li.com
Poprzedni artykułSamsung 970 EVO Plus 250 GB – testy dysku SSD na kościach V-NAND
Następny artykułCryorig C7 G – znane miedziane chłodzenie pokryte grafenem
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.