gigabyte b550 i aorus pro ax 1
gigabyte b550 i aorus pro ax 1

Gigabyte zaprezentowało płytę główną Gigabyte B550 I AORUS PRO AX. Model ten został wyposażony w chipset B550 i ma wymiary 170×170 mm. Należy zatem do segmentu płyt głównych mini-ITX. Płyta potrafi obsłużyć pamięci operacyjne DDR4 o maksymalnej pojemności do 64 GB. Model ten zaopatrzono w 8-fazową sekcję zasilania. Pokryta ją dużych rozmiarów radiatorem, który rozciąga się na tylnej krawędzi.

Gigabyte B550 I AORUS PRO AX

Mamy tutaj technologię Ultra Durable, kondensatory polimerowe (Solid Capacitors) oraz kondensatory Low RDS(on) MOSFET. Każdy port USB posiada też własny bezpiecznik i uszkodzenie lub awaria jednego nie powoduje problemów z pozostałymi. Producent chwali się także technologią DualBIOS, która umożliwia uruchomienie komputera nawet w przypadku uszkodzenia jednej z dwóch zaimplementowanych na płycie kości BIOS.

Gigabyte B550 I AORUS PRO AX - nowa płyta mini-ITX 1

Płyta ma szynę PCI Express 4.0 z metalowym wzmocnieniem – Ultra Durable PCIe Armor. Podobną technologię zastosowano w złączach RAM – Ultra Durable Memory Armor. Złącze na karty graficzne wyposażone jest również w specjalny podwójny zatrzask, który ma lepiej utrzymywać kartę graficzną w slocie. Nie brakuje tutaj również dwóch złączy: PCIe 4.0 i PCIe 3.0 M.2 oraz 4 portów SATA 6 Gbs.

Gigabyte B550 I AORUS PRO AX - nowa płyta mini-ITX 2

Z innych technologii warto wspomnieć o Smart Fan 5, która ma zagwarantować, że komputer do gier będzie mógł utrzymać wydajność przy zachowaniu niskiej temperatury. Do tego dochodzą jeszcze hybrydowe głowie wentylatorów, umożliwiające podłączenie wielu urządzeń.

Gigabyte B550 I AORUS PRO AX - nowa płyta mini-ITX 3

Z portów na śledziu znajdziemy: DisplayPort, 2 x HDMI, USB 3.2 Gen 2 Type-A port (red), 4 x USB 3.2 Gen 1, USB Type-C z obsługą USB 3.2 Gen 2, przycisk Q-Flash Plus, złącze RJ-45, 2 x SMA antenna connectors (2T2R), 3 x złącza audio.

Nie podano jeszcze ceny płyty Gigabyte B550 I AORUS PRO AX.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOgigabyte.com
Poprzedni artykułAndreas “Xyp9x” Højsleth odejdzie z Astralis?
Następny artykułNieudana inauguracja HONORIS w szóstym tygodniu HomeSweetHome. Polacy przegrywają z Endpoint
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj