ID-Cooling IS-50X

ID-Cooling wprowadziło do oferty chłodzenie niskoprofilowe IS-50X. Jest one zdolne obsłużyć procesory do wartości TDP 130 Watów. Producent zdecydował się na zastosowanie wygiętych w literę C miedzianych rurek cieplnych o średnicy 6 mm. Odprowadzają one ciepło do dużego radiatora o wymiarach 120 x 122 mm. Zastosowano tutaj wiele cienkich finów, które oddają szybko ciepło.

Spód chłodzenia z rurkami cieplnymi styka się bezpośrednio z procesorem. Ma to zwiększyć przewodność cieplną. Łączna wysokość całego chłodzenia wynosi 57 mm. Jeżeli dołożymy do tego wentylator, to zwiększa się ona do 75 mm.

Wentylator ma wymiary 120 x 120 x 15 mm, który kręci się od 600 do 1600 obrotów na minutę. Jego wydajność wynosi 53.6 CFM, a głośność waha się między od 13.8 do 30.2 dBA. Waga całego chłodzenia wynosi 385 gramów.

Producent chłodzenia IS-50X zdecydował się także na prosty system montażu do płyty głównej. Radiator jest przykręcany do wcześniej przygotowanego uchwytu na płycie. Chłodzenie współpracuje ze wszystkimi znanymi podstawkami procesorów AMD i Intel.

ID-Cooling nie podało ceny IS-50X.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOidcooling.com
Poprzedni artykułiiyama ProLite XB3288UHSU-B1 – nowy monitor dla grafików
Następny artykułAge of Empires II: Definitive Edition nie otrzyma nowych cywilizacji
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.