Jakub “Kubik” Kubiak: “Wszystko zależy od stylu drużyny”

0
119
kubik
kubik

W ostatnim czasie, znany analityk Counter-Strike: Global Offensive, Jakub “Kubik” Kubiak udzielił portalowi PCMOD.pl wywiadu.

Michał: Jak wiadomo, Janusz “Snax” Pogorzelski jest zawodnikiem drużyny Mousesports. Jednakże gra zespołu nie jest taka łatwa, jakby się mogło wydawać. Czy faktycznie zmiany dokonane przez tę formację wyjdą na dobre za jakiś czas?

Kubik: Tego nie wie nikt, obie strony chciały spróbować, to nie była narzucona decyzja wiec wydaje mi się, że będzie lepiej. Jestem przekonany, że same przygotowania są tak skonstruowane, aby z formą wystrzelić na Majorze.

Michał: Jeśli zespół jest na LAN-ie, gra 1 mecz, a następnie gra 2 mecz tego samego dnia i przerwa jest np. 2 godzinna. Czy faktycznie drużyna ma szansę na przeanalizowanie swojego rywala?

Kubik: Tak ma szanse, podstawowa analiza 1 mapy powinna zająć 20 minut, więc jest szansa na to. Też po to w drużynie jest analityk, tylko czeka na znak do działania i faktycznie te 2h wykorzysta, bo np zawodnik czy trener zanim zejdzie ze sceny, coś zje, podepnie się to tego czasu ma zdecydowanie mniej.

Michał: Podczas ESL One Cologne 2018 doskonale zagrała drużyna z Niemiec – BIG. Czy faktycznie ta drużyna może zaskoczyć w przyszłości? Skoro zajęli 2. miejsce u siebie to można powiedzieć, że świetnie są przygotowani do gry.

Kubik: Niestety boje się, że był to tylko przebłysk i na następnych zawodach im tak dobrze nie pójdzie. Ale trzeba przyznać, że świetnie wykorzystali swoją szansę.

Michał: Jakbyś ocenił w ostatnim czasie grę takiego zespołu jak np. FaZe Clan, Fnatic oraz MIBR? Szczególnie, że podczas ELEAGUE CS:GO Premier 2018 te drużyny nie wyszły z grupy.

Kubik: Turniej ELEAGUE był mocno rozstawiony w sumie tak samo jak ESL One Cologne. Martwię sie mocno o Mibr ale jesli chodzi o faze i fnatic, wyglada to O

Michał: W ostatnim czasie były zmiany w drużynach ze świata CS:GO. Zmiany zmianami, ale czy to w jakiś sposób nie wpływa negatywnie na grę, niektórych z formacji? Bo jednak nowy zawodnik to też inaczej się gra? Mógłbyś tak w skrócie powiedzieć, jak to jest?

Kubik: Wszystko zależy od stylu drużyny, jeśli jest mocno taktyczna do wdrożenie nowego zawodnika może być problemem, ale jeśli zespół cechuje się bardziej wariackim stylem, to taki zawodnik może dodać sporo świeżości i dzięki temu może być lepiej.

Wywiad przeprowadził redaktor Michał Urban, natomiast odpowiedzi udzielał Jakub “Kubik” Kubiak.

 

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułThe Art of Morrowind – grafiki koncepcyjne z gry
Następny artykułIntel Extreme Masters Shanghai 2018: Virtus.pro w TVP Sport !
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.