Hikvision. W poprzednim artykule pojawiła się informacja na temat: jaki model dysku SSD i HDD wybrać (gdzie podaliśmy jeden z przykładów). Jakie są inne modele, na które warto zwrócić uwagę?
Ciekawie prezentuje się Hikvision T100F, dysk zewnętrzny w formie wykonanego z aluminium walca, który posiada bardzo dobre parametry: prędkość odczytu wynosi w tym wypadku 540 MB/s. To jednak nie koniec, ponieważ Hikvision T100F oferuje wbudowany czytnik linii papilarnych, zabezpieczający dostęp do zapisanych na dysku danych. Wariant o pojemności 1 TB można kupić za ok. 559 zł.

Innym modelem jest Hikvision T200N, dysk zewnętrzny wyposażony w wysokiej klasy kontroler i pamięć NAND 3D TLC, który komunikuje się ze źródłem za pośrednictwem portu USB-C. Jego maksymalna prędkość 450 MB/s dla odczytu i 400 MB/s dla zapisu danych. Dysk jest niewielki, bo jego aluminiowa obudowa mierzy tylko 113 x 41 x 10 mm, a całość waży zaledwie 75 g. Wariant o pojemności 1 TB kupić można za ok. 355. Producent udziela na dysk 3-letniej gwarancji.

Nieco bardziej oszczędnym użytkownikom Hikvision oferuje model T300S, który w wariancie pojemnościowym 1 TB kosztuje zaledwie 257 zł. Co ciekawe, wcale nie odbiega wydajnościowo od zdecydowanie droższych konkurentów, bo oferuje 560 MB/s przy odczycie i 500 MB/s przy zapisie danych. Niewielki nośnik ma następujące wymiary: 78,3 x 61,4 x 12,45 mm i waży zaledwie 48 g, a obudowa wykonana została z materiałów Premium (aluminium). T300S komunikuje się z komputerem lub dowolnym urządzeniem źródłowym przy pomocy portu USB-C 3.1.

Dysk przenośny to uniwersalne urządzenie i od użytkownika zależy, w jaki sposób wykorzysta jego funkcje. Można sięgnąć po przystępny cenowo dysk przenośny HDD, który posłuży jako magazyn danych (podłączając go do portu USB w routerze, zyskujemy dysk sieciowy) albo zdecydować się na wysokiej wydajności dysk SSD do zadań specjalnych, bo 500 MB/s z pewnością przyda się zarówno profesjonalistom, jak i graczom, którym brakuje miejsca na wbudowanym w konsolę nośniku danych.
Warto przeczytać:
- Jaki dysk SSD: SATA, czy M.2 PCIe NVMe?
- Jaki dysk SSD: SATA, czy M.2 PCIe NVMe?
- Jaki dysk SSD kupić – SATA czy M.2?
Artykuł sponsorowany