Strona głównaSprzętDyskiHikvision G4000E - dysk SSD o trwałości TBW 1800 TB

Hikvision G4000E – dysk SSD o trwałości TBW 1800 TB

Hikvision wprowadził do sprzedaży dysk SSD – G4000E. Model wykorzystuje sprawdzone pamięci 3D QLC NAND marki Yangtze Memory Technologies Corp. (szerzej znanej pod nazwą YMTC). Zapewnia maksymalne prędkości zapisu i odczytu na poziomie 5100 / 4200 MB/s. W tym samym czasie dla losowego odczytu i zapisu próbki 4K dysk osiąga do 880K IOPS. Za transfer odpowiada kontroler Maxio MAP1602.

Jest to niedrogi nośnik, na którym nie znajdziemy żadnej pamięci podręcznej DRAM, choć warto wspomnieć, że nie zabrakło funkcji HBM (Host Memory Buffer), mającej za zadanie nadrabiać braki w tym zakresie.

Dysk Hikvision G4000E ma współczynnik 1800 TB dla wersji 1 TB. To jest świetna wartość, porównując do innych nośników, dostępnych na rynku. Co ciekawe, żeby zrównać się z ostatnim dniem obowiązującej gwarancji, musimy na nim zapisywać codziennie – ponownie przez 1825 dni – niemal 1 TB danych (ok. 986 GB).

Hikvision G4000E

Producent oferuje Hikvision G4000E 1 TB w cenie 499 zł. Oficjalnymi dystrybutorami podzespołów komputerowych Hikvision w Polsce są Incom S.A. oraz NTT S.A., a produkty firmy znajdziemy u wszystkich autoryzowanych sprzedawców, w tym Morele, x-kom i Media Expert.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać