fbpx
Strona głównaSprzętGigabyte GeForce GTX 1630 OC Low Profile 4G - nowa karta graficzna...

Gigabyte GeForce GTX 1630 OC Low Profile 4G – nowa karta graficzna mini-ITX

Firma Gigabyte wprowadziła do oferty kartę graficzną Gigabyte GeForce GTX 1630 OC Low Profile 4G. Model ten został oparty na rdzeniu TU117-150, czyli należącym do architektury Turing. Jest to jedna z kilku kart graficznych z rodziny GeForce GTX 1630 w formacie mini-ITX.

Specyfikacja karty

Rdzeń TU117-150 wyposażony jest w 512 jednostek CUDA, 16 jednostek renderujących oraz 32 jednostki teksturujące. Producent usunął całkowicie jednostki RT (obliczenia ray tracingu), jednostki Tensor (sztuczna inteligencja i głębokie uczenie się) i wsparcie dla DLSS.

Taktowania rdzenia na karcie GIGABYTE GeForce GTX 1630 OC 4G wynoszą:

  • w trybie Podstawowym: około 1600 MHz.
  • w trybie Boost: do 1800 MHz.

Karta współpracuje z 4 GB pamięci GDDR6 na 64-bitowej szynie danych, a ich efektywne taktowanie wynosi 12000 MHz.

Budowa zewnętrzna i chłodzenie

Wymiary karty GIGABYTE GeForce GTX 1630 OC Low Profile 4G wynoszą 167 x 69 x 39 mm i zajmuje dwa sloty. Do przesyłania danych wykorzystywana jest szyna w oparciu o standard PCI Express 4.0. Na śledziu znajdziemy wtyczki DisplayPort 1.4a oraz HDMI 2.1.

Do chłodzenia wykorzystano niewielkich rozmiarów aluminiowy radiator, który styka się bezpośrednio z rdzeniem oraz sekcją zasilania. Zimne powietrze jest zasysane przez dwa niewielkie wentylatory. Ma to zagwarantować utrzymanie odpowiednich temperatur. Producent dorzuca niskoprofilowny śledź, aby można było łatwo umieścić kartę w obudowach, które tego wymagają.

Oprogramowanie

AORUS ENGINE wyposażony został w najnowocześniejszy intuicyjny interfejs. Pozwala to na dostosowanie prędkości zegara, napięcia, wydajności wentylatora i docelowego poboru mocy w czasie rzeczywistym, zgodnie z wymaganiami gry.

Cena i dostępność karty GIGABYTE GeForce GTX 1630 OC Low Profile 4G

Karta GIGABYTE GeForce GTX 1630 OC Low Profile 4G ma pojawić się w sprzedaży w niedługim czasie. Nie podano niestety jej ceny. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać