Strona głównaSprzętKarty graficzneGainward GeForce RTX 4060 Pegasus - nowa karta graficzna

Gainward GeForce RTX 4060 Pegasus – nowa karta graficzna

Firma Palit wprowadziła do oferty kartę graficzną Gainward GeForce RTX 4060 Pegasus. Model ten został oparty na rdzeniu AD107-400, czyli należącym do architektury Ada Lovelace. Jest to jedna z kilku kart graficznych z rodziny GeForce RTX 4060 w formacie mini-ITX.

Specyfikacja karty

Rdzeń został wyposażony w 3072 rdzeni CUDA, 96 jednostek teksturujących oraz 48 jednostki renderujące. Prócz tego mamy jeszcze 24 jednostki RT (obliczenia ray tracingu) oraz 96 jednostek Tensor (sztuczna inteligencja i głębokie uczenie się). Taktowanie podstawowe rdzenia wynosi 1830 MHz, a w trybie Boost wzrasta do 2460 MHz.

Jeżeli chodzi o pamięć to znajdziemy 8 GB GDDR6 od firmy Micron na 128-bitowej szynie danych. Taktowanie wynosi 17 GHz. Daje to przepustowość na poziomie 272 GB/s.

Taktowania rdzenia na karcie Gainward GeForce RTX 4060 Pegasus wynoszą:

  • w trybie Podstawowym: około 1600 MHz.
  • w trybie Boost: do 2460 MHz.

Budowa zewnętrzna i chłodzenie

Wymiary karty Gainward GeForce RTX 4060 Pegasus wynoszą 169,9 x 123 x 38 mm i zajmuje dwa sloty. Do przesyłania danych wykorzystywana jest szyna w oparciu o standard PCI Express 4.0 x8. Na śledziu znajdziemy wtyczki 3 x DisplayPort 1.4a oraz HDMI 2.1.

Gainward zamontował własny autorski układ chłodzenia. Zewnętrzna obudowa ma miejsce na wiatrak oraz specjalnie wyprofilowany wspornik o konstrukcji plastra miodu. To umożliwia do 15% lepszy przepływ powietrza. Duży wentylator schładza aluminiowy radiator.

Dodatkowo zaimplementowano technologię 0 dB, która umożliwia karcie pracę w trybie pasywnym przy niewielkim obciążeniu. Wentylator włącza się dopiero, jak temperatura przekroczy 60°C.

Cena i dostępność karty Gainward GeForce RTX 4060 Pegasus

Seria Gainward GeForce RTX 4060 Pegasus trafiła do sprzedaży 29 czerwca. Lokalna dostępność zależy od regionalnych dostaw.

Źródło: www.gainward.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać