Gecko ITX - L

Szperając po Internecie natrafiliśmy na obudowę Gecko ITX – L od firmy Mini Computer z Tajlandii. Jest to konstrukcja przeznaczona na płyty główne mini-ITX. Jej wymiary wynoszą 163 x 352 x 264 mm, przy objętości 15 litrów i wadze 2.48 kg. Obudowę wykonano z aluminium, które pokryto specjalnym lakierem, odpornym na zarysowania oraz zbieraniem odcisków palców.

Gecko ITXL ma dość dobrą wentylację, dzięki zastosowaniu na panelach niewielkich otworów. Zabrakło tutaj jednakże na nich ochrony przeciw kurzowej. Producent umożliwia nam zamontowanie do dwóch wentylatorów o wymiarach 120 x 15 mm. Na przednim panelu znajdziemy: włącznik zasilania oraz 2 x USB 3.0.

W obudowie Gecko ITX zamontujemy:
  • kartę graficzną o maksymalnej długości 346 mm i szerokości 3.5 slotów (70 mm),
  • chłodzenie wodne o maksymalnym rozmiarze 280 mm i wysokości pompy 57 mm,
  • chłodzenia typu Noctua NH L12s i Scythe Big Shuriken 3,
  • zasilacze SFX,
  • wspierane są kable raiser GPU o długości 250 mm z obudów Ghost S1, Dan A4 i Nouvolo Steck.

Obudowa wysyłana jest w niewielkim opakowaniu do samodzielnego złożenia. Ma to zmniejszyć maksymalnie koszty. Poniżej zamieszczona jest instrukcja jej składania:

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOen.minicomputers.net
Poprzedni artykułRozpoczyna się faza play-off Intel Extreme Masters Summer 2021. Z kim zagra Evil Geniuses?
Następny artykułZmiany w Izako Boars. Dwóch zawodników poza składem
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.