fbpx
Strona głównaSprzętPowerColor Radeon RX 6500 XT ITX - karta graficzna mini-ITX

PowerColor Radeon RX 6500 XT ITX – karta graficzna mini-ITX

Firma PowerColor zaprezentowała kartę graficzną PowerColor Radeon RX 6500 XT ITX. Model ten został oparty na rdzeniu NAVI 24, czyli należący do architektury RDNA 2. Jest to jedna z kilku kart graficznych z rodziny Radeon RX 6500 XT w formacie mini-ITX.

Specyfikacja karty

Rdzeń NAVI 24 wyposażony jest w 1024 Procesory Strumieniowe (16 Jednostek obliczeniowych), 64 jednostki teksturujące oraz 32 jednostki renderujące. Długość karty to zaledwie 179 mm, czyli wpasowuje się w standard mini-ITX.

Taktowania rdzenia na karcie PowerColor Radeon RX 6500 XT ITX wynoszą:

  • w trybie Podstawowym: Nieznane.
  • w trybie Game: Nieznane.
  • w trybie Boost: Nieznane.

Karta współpracuje z 4 GB pamięci GDDR6 na 64-bitowej szynie danych, a ich efektywne taktowanie wynosi 14000 MHz.

Budowa zewnętrzna i chłodzenie

Wymiary karty PowerColor Radeon RX 6500 XT ITX wynoszą 165 x 125 x 40 mm i zajmuje ona jedynie dwa sloty. Do przesyłania danych wykorzystywana jest szyna w oparciu o standard PCI Express 4.0. Do zasilania konieczne jest podłączenie jednej wtyczki 6-pin PCI Express.

Jako chłodzenie wykorzystano duży aluminiowy radiator. Chłodne powietrze jest zapewniane przez jeden wentylator, który powinien mieć około 100 mm szerokości. Producent zastosował technologię Mute Fan Technology, która umożliwia całkowite wyłączenie wentylatora, jeżeli temperatura nie przekracza pewnej wartości.

Na śledziu znajdziemy wtyczki DisplayPort 1.4 oraz HDMI 2.0b.

Cena i dostępność karty PowerColor Radeon RX 6500 XT ITX

Cena karty PowerColor Radeon RX 6500 XT ITX nie jest znana. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać