Recenzja klawiatury KFA2 STEALTH-03

0
192
KFA2-STEALTH-03

Marka KFA2 kojarzy się głównie z dobrej jakości słuchawkami gamingowymi oraz kartami graficznymi i płytami głównymi. Dziś mam okazje przetestować klawiaturę mechaniczną KFA2 STEALTH-03, która jest ich flagowym produktem. Wyraża się to nie tylko w cenie, ale też mnogości funkcji, jakie sobą reprezentuje. Jednak czy klawiatura KFA2-STEALTH to świetny i pozbawiony kompromisów oręż dla graczy? Przekonajmy się!

Zanim jednak przejdziemy do szczegółowej specyfikacji, warto powiedzieć o kilku istotnych kwestiach dotyczących samego sprzętu. Jest to pełnowymiarowa konstrukcja wyposażona w przełączniki Outemu Black o bardziej liniowej charakterystyce pracy, które w połączeniu z anti-ghostingiem świetnie sprawdzą się w szybkich oraz wymagających błyskawicznego tapowania grach, oprócz tego mamy również wygodną podkładkę pod nadgarstki, wykonaną z pianki.

Specyfikacja

 • Typ: Klawiatura mechaniczna
 • Łączność: Przewodowa
 • Przełączniki: Outemu Black
 • Długość przewodu: 1.3 m
 • Deklarowana żywotność: 50 mln kliknięć
 • Podświetlenie: LED

Opakowanie i zawartość

Recenzowana klawiatura trafiła do nas zapakowana w pokaźnych rozmiarów pudełko, które zostało zachowane w czarno-białym kolorze. Na froncie możemy zobaczyć zdjęcie przedstawiające sprzęt oraz piktogramy, za pomocą których producent wyszczególnił najważniejsze cechy klawiatury.

Recenzja klawiatury KFA2 STEALTH-03 1

Recenzja klawiatury KFA2 STEALTH-03 2

Z tyłu zostały zaprezentowane funkcjonalności klawiatury, treściwy opis przełączników Outemu Black oraz ilustracje prezentującą ich konstrukcję. KFA2-STEALTH-03 została bardzo dobrze zabezpieczona na czas transportu za pomocą piankowego wypełnienia. W zestawie poza samą klawiaturą dostajemy podpórkę pod nadgarstki oraz bardzo krótką instrukcję obsługi.

Jakość wykonania, wygląd

Wykonanie

KFA2-STEALTH-03 to lekki produkt o małych gabarytach, który został bardzo przyzwoicie wykonany. Na moje szczególne wyróżnienie zasługuje również podpórka pod nadgarstki. Jej powierzchnia została pokryta miłym w dotyku z piankowym wykończeniem, dzięki czemu komfort obcowania z urządzeniem jest dodatkowo podwyższony.

Recenzja klawiatury KFA2 STEALTH-03 3

Recenzja klawiatury KFA2 STEALTH-03 4

Klawiatura posiada podświetlenie LED. Niestety, ale podpórka pod nadgarstki nie posiada np. magnesu, który spowodowałby że byłaby bardziej stabilna. U góry, nad keycapami do dyspozycji użytkownika zostały oddane przyciski do sterowania podświetleniem oraz multimediami.

Na spodzie klawiatury zostały umieszczone dwie podpórki, dzięki którym możemy ustawić  kąt pochylenia, które zapewniają stabilne utrzymanie klawiatury na biurku. Sama podpórka pod nadgarstki została wyposażona również w sześć podkładek. Nóżki, dzięki którym możemy zwiększyć kąt pochylenia klawiatury, są solidne i mają gumowe wykończenie.

Recenzja klawiatury KFA2 STEALTH-03 5 Recenzja klawiatury KFA2 STEALTH-03 6

Keycapy

Nakładki na klawisze posiadają wyraźną oraz stonowaną i czytelną czcionkę. Ich powierzchnia jest miła w dotyku.

Komfort użytkowania

Z klawiatury korzystało mi się wygodnie, nie bolały mnie nadgarstki za sprawą dedykowanej podpórki, która jest bardzo wygodna. Doceniam fakt, że producent chciał rozszerzyć funkcjonalność przez zastosowanie dodatkowych przycisków makr, jednak używając klawiatury na pamięć, na początku zdarzało mi się je przypadkowo naciskać. Po dłuższym użytkowaniu można się do nich przyzwyczaić. Moim zdaniem z klawiatury korzystałoby się lepiej, gdyby można było zmieniać jej kąt nachylenia, a ponadto, gdyby można było ustawiać podświetlenie klawiatury.

Recenzja klawiatury KFA2 STEALTH-03 7

Podświetlenie

Klawiatura wykorzystuje podświetlenie LED, ale intensywność podświetlenia mogłaby być mocniejsza. Klawiatura nie posiada regulacji podświetlenia.

Recenzja klawiatury KFA2 STEALTH-03 8

Podsumowanie

Podsumowując, klawiatura KFA2 STEALTH-03 to produkt kompletny, posiada wszystko, czego można by oczekiwać od wysokiej klasy mechanicznej klawiatury przeznaczonej dla graczy. Jakość wykonania stoi na zadowalającym poziomie. Jedną z niewielu wad, które mogę jej zarzucić to niski kąt pochylenia, do którego nie mogłem się przyzwyczaić. Nie można również zapomnieć o dodatkach, na jakie składają się między innymi przyciski multimedialne z wygodnym potencjometrem głośności na czele.

Recenzja klawiatury KFA2 STEALTH-03 9

Wady:

 • jednopoziomowy kąt nachylenia
 • brak możliwości regulacji podświetlenia
 • głośne klawisze
 • podświetlenie klawiatury mogło być lepsze

Zalety:

 • lekka
 • podpórka pod nadgarstki

Warto przeczytać recenzję poprzedniej klawiatury – HyperX Alloy Elite 2.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułBrollan dołącza do szwedzkiego Ninjas in Pyjamas!
Następny artykułFenomen FaZe Clan
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.