fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyESL Impact powraca w 2023 roku!

ESL Impact powraca w 2023 roku!

ESL FACEIT Group poinformował o szczegółach programu na 2023 rok dla kobiecego cyklu turniejów w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO): ESL Impact. E-sportowy rok dla żeńskiej sceny CS:GO rozpoczną rozgrywki na żywo podczas Intel Extreme Masters Katowice 2023.

ESL Impact program 2023
Fot. ESL

Co to jest ESL Impact?

ESL Impact to stworzony w ramach programu #GGForAll cykl turniejów dla kobiet, którego celem jest zbudowanie dla nich przyjaznego środowiska do rywalizacji i zapewnienie możliwości gry na najwyższym poziomie. Pomimo bycia nową inicjatywą, w ciągu ostatnich miesięcy program zainspirował osiem największych organizacji esportowych, w tym Astralis, Natus Vincere, FURIA, G2, BIG, Ninjas In Pyjamas, Evil Geniuses i OpTic Gaming do zainwestowania w żeńskie dywizje i wkroczenia na profesjonalną kobiecą scenę CS:GO. Oprócz tegom uhonorował uczestniczki nagrodami pieniężnymi o łącznej wartości przeszło 370 000 dolarów w ramach 20 turniejów Cash Cups – rozgrywek online organizowanych dla większej liczby regionów. W ramach tegorocznego kalendarza ESL Impact odbyły się dwa sezony ligowe i jedne samodzielne wydarzenie podczas festiwalu DreamHack w hiszpańskiej Walencji. Inicjatywa daje zawodniczkom także szansę na pokazanie swoich umiejętności przed publicznością – zarówno finały 1. sezonu rozgrywane podczas DreamHack Dallas, jak i faza Play-off wydarzenia w ramach DreamHack Valencia odbywały się na żywo z udziałem fanów. Pozostała część roku 2022 również zapowiada się obiecująco – przed nami dwa turnieje Cash Cups, globalne finały 2. sezonu ESL Impact League oraz 130 000 dolarów do rozdania.

Pełny harmonogram kobiecych rozgrywek CS:GO prezentuje się następująco:

ESL Impact podczas Intel® Extreme Masters (IEM) Katowice 2023

  • 10-12 lutego, 2023

W lutym Katowice staną się prawdziwą światową stolicą esportu. Do ogłoszonych już turniejów dołączy bowiem starcie najlepszych zawodniczek CS:GO na świecie. Po dwóch otwartych kwalifikacjach w grudniu 2022 roku, dwie najlepsze drużyny z Europy, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej zmierzą się podczas wydarzenia na żywo w trakcie IEM Katowice 2023.

Obecność kobiecego turnieju podczas Intel Extreme Masters Katowice 2023 w Polsce to szansa na budowanie znaczenia tej inicjatywy w świadomości wszystkich uczestniczących i oglądających rozgrywki w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. To wydarzenie jest doskonałym dowodem tego, że kobiecy e-sport rośnie w siłę.

3. sezon ESL Impact League

  • Marzec – kwiecień

Osiem topowych drużyn z Europy, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej będzie walczyć online w swoich regionalnych ligach. Dwa najlepsze zespoły z każdego regionu awansują do globalnych finałów.

Globalne finały 3. sezonu ESL Impact League w Dallas

  • 2-4 czerwca

Walcząc o udział z puli nagród wynoszącej 150 000 dolarów oraz o upragniony tytuł, najlepsze drużyny ze wszystkich pięciu regionów zmierzą się przed publicznością na żywo w Dallas w stanie Teksas w USA.

4. sezon ESL Impact League

  • Wrzesień – Październik

W tym samym formacie co trzeci sezon, w ramach ESL Impact League, najlepsze drużyny z Europy, Ameryki Północnej i Południowej zmierzą się online o miejsce w globalnych finałach na żywo.

Globalne finały 4. sezonu ESL Impact League w Hanowerze

  • 15-17 grudnia

Dwie najlepsze drużyny z trzech regionów Ligi, jak również najlepszy zespół z regionu Azji i Pacyfiku oraz Afryki Południowej, zapewnią spektakularne zamknięcie roku w Hannover, w Niemczech, gdzie będą walczyć o tytuł mistrzyń sezonu i część z puli nagród wynoszącej 150 000 dolarów.

W 2023 roku powrócą również turnieje Cash Cups, oferując pulę nagród wynoszącą ponad 100 000 dolarów. Więcej szczegółów będzie ogłoszonych wkrótce.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać