ENCE na Intel Extreme Masters Rio Major 2022

0
85
Intel Extreme Masters Katowice 2024
Fot. ESL

Rozpoczęcie fazy Legend na Intel Extreme Masters Rio Major 2022 dla europejskiej formacji ENCE nie było najlepsze. Zespół, w składzie którego gra Paweł „dycha” Dycha w pierwszym meczu musiał uznać wyższość swojego rywala, którym był FURIA Esports. Brazylijczycy wręcz zdominowali swojego oponenta i odnieśli pewne zwycięstwo.

Całkowita dominacja rywala

Mapą meczu był Vertigo, na którym ENCE rozpoczęło po stronie broniącej, ale to zespół gospodarzy wygrał rundę pistoletową i kolejne trzy rundy, co już na początku dało im niewielką przewagę, 4:0. W pewnym momencie wydawało się, że Paweł „dycha” Dycha i jego koledzy powrócą do meczu, odrabiając straty punktowe do swojego rywala z Brazylii, bo co prawda wygrali jedną rundę i po chwili ponownie dali o sobie znać, wygrywając kolejne cztery rundy i był remis 5:5. Jednak to byłoby na tyle w pierwszej części meczu, bo Kaike „KSCERATO” Cerato i jego zespół wygrał pozostałe rundy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5. W drugiej połowie runda pistoletowa ponownie została wygrana przez FURIA Esports, co jeszcze bardziej powiększyło przewagę nad formacją z Europy. ENCE kompletnie nie potrafiło przeciwstawić się rewelacyjnie grającym Brazylijczykom, 15:5. Podopieczni Eetu „sAwy” Sahy pod koniec meczu próbowali jeszcze zrobić cokolwiek, aby zwycięstwo rywali nie było aż tak dominujące i faktycznie wygrali jedną rundę, ale nic więcej. W rezultacie FURIA Esports wygrał mecz z ENCE wynikiem 16:6.

Dużo lepiej

W drugim meczu rywalem ENCE byli reprezentanci kosowskiego Bad News Eagles. Mapą meczu był Ancient, na którym Marco „Snappi” Pfeiffer i jego koledzy rozpoczęli grę po stronie broniącej i całkowicie zdominowali swojego rywala, bo w pewnym momencie Paweł „dycha” Dycha i jego koledzy wygrywali 11:0. Pod koniec pierwszej połowy meczu zespół z Kosowa próbował jeszcze w jakikolwiek sposób zniwelować straty punktowe do swojego oponenta, wygrywając trzy rundy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:3. W drugiej połowie ENCE wygrało rundę pistoletową, ale szybko odpowiedzieli reprezentanci Bad News Eagles, czterema, wygranymi rundami z rzędu i oczywiście była szansa na to, aby powrócić do rywalizacji, ale przewaga była zbyt duża, tym bardziej że po chwili ENCE wygrało trzy rundy i w rezultacie cały mecz.

Warto dodać, że pierwsze dwie kolejki fazy Legend rozgrywane są w systemie BO1 (jedna mapa), natomiast mecze o awans, albo odpadnięcie zespoły grają w systemie BO3 (do dwóch wygranych map)

Transmisja Intel Extreme Masters Rio Major 2022 z polskim komentarzem dostępna na kanale ESL.TV Polska.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułPrzed nami faza Legend – Intel Extreme Masters Rio Major 2022
Następny artykułFaZe Clan odpada z Intel Extreme Masters Rio Major 2022!
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.