Kwalifikacje do PGL Major Antwerp 2022

0
212
PGL CS2 Major Copenhagen 2024
Fot. PGL

Jakiś czas temu PGL poinformował o tym, że będzie organizatorem turnieju o najwyższej randze w Counter-Strike: Global Offensive – Major.

Jakie zmiany w kwalifikacjach do Majora?

Podczas kwalifikacji do poprzedniego Majora było tak, że drużyny zbierały punkty, grając w różnych turniejach RMR (Regional Major Rankings) i to właśnie zebrane punkty decydowały o tym, które zespoły awansują. Teraz zrobione to jest w nieco inny sposób. Otóż, nie będzie podziału na poszczególne regiony, tylko będą one ze sobą połączone: Europa i CIS, Ameryki (Ameryka Północna i Południowa), Azja (Azja i Oceania). Warto dodać, że niektóre zespoły na podstawie wyników uzyskanych na ubiegłorocznym turnieju Major, który odbył się w stolicy Szwecji – Sztokholmie: PGL Major Stockholm 2021 zostały zaproszone bezpośrednio. Turnieje RMR zostaną rozegrane w dniach 11-24 kwietnia w studiu PGL w stolicy Rumunii – Bukareszcie. 

Ameryka rozpocznie rywalizację do Majora

Drużyny z Ameryk – Południowej i Północnej – jako pierwsi ze wszystkich regionów rozpoczną grę w kwalifikacjach i będzie to w dniach 11-14 kwietnia. Jedynym zespołem, który dostał zaproszenie jest brazylijska FURIA Esports. Natomiast pozostałe drużyny będą musiały zagrać w otwartych kwalifikacjach.

  • 1 miejsce – Status Legendy.
  • Miejsca 2-3 – Status Challengera.
  • Miejsca 4-6 – Status Contendera.
 

Następnie Azja

W regionie azjatyckim zagrają cztery zespoły podzielone na cztery regiony: Chiny, Oceania, Bliski Wschód oraz Reszta Azji, natomiast każdy z nich będzie miał otwarte kwalifikacje, a ich zwycięzcy – każdego regionu – zakwalifikują się do regionalnego turnieju RMR, który odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia.

Na końcu Europa i CIS

Europa i CIS będą połączone w jeden region, ale dwa turnieje RMR o nazwie: Europa RMR A oraz Europa RMR B.

Pierwszym turniejem będzie Europa RMR A, który odbędzie się w dniach 17-20 kwietnia, a zaproszone zespoły do regionalnego turnieju to: ENCE, Team Vitality, Natus Vincere, Heroic, Virtus.pro, Copenhagen Flames oraz Astralis, natomiast 9 zespołów będzie musiało zagrać w otwartych kwalifikacjach.

  • Top 4 – Status legendy.
  • Miejsca 5-6 – Status Challengera.
  • Miejsca 7-8 – Status Contendera.

Drugi turniej Europa RMR B, który odbędzie się w dniach 21-24 kwietnia, a zaproszone zespoły regionalnego turnieju to: FaZe Clan, G2 Esports, MOUZ, Ninjas in Pyjamas, Entropiq oraz Gambit Esports.

  • 3 najlepsze drużyny — status legendy.
  • Miejsca 4-7 – Status pretendenta.
  • 8. miejsce – Status Contendera.
 
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułropz nie zagra w fazie Play-In na Intel Extreme Masters Katowice 2022
Następny artykułKyojin odchodzi z Team Vitality
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.