BLAST Premier Spring Groups – pierwszy duży turniej w 2022 roku!

0
99
BLAST Premier: World Final 2022
Fot. BLAST

Jeden z najbardziej prestiżowych cykli turniejowych otwiera sezon 2022! Już w najbliższy piątek, 28 stycznia, gwiazdy Counter-Strike’a wrócą na serwery w ramach pierwszego przystanku BLAST Premier w 2022 roku. Agencja Fantasyexpo ponownie zadba o polską transmisję z tego wydarzenia.

Rozpoczynamy BLAST Premier Spring Groups 2022!

Oficjalnie możemy powiedzieć – zimowa przerwa graczy dobiega końca. Przed nami pierwszy duży turniej, w którym zobaczymy najwybitniejszych zawodników CS:GO rozpoczynających tegoroczny sezon. W BLAST Premier Spring Groups 2022 zobaczymy dwanaście zespołów, a sześć z nich zapewni sobie awans na wiosenne finały cyklu. 

Transmisja z polskim komentarzem

Wzorem ubiegłych lat agencja Fantasyexpo zadba o polską transmisję z wszystkich wydarzeń cyklu BLAST Premier, a zorganizowana zostanie na kanale twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znalazło się czterech spikerów, których jeszcze niedawno mogliśmy usłyszeć podczas Majora, a są nimi: Radek “Mad1” Florkowski, Olaf “Szeregowy” Ostrowski, Jakub “Swelder” Grzegorski oraz Dominik “domek” Nowakowski. 

Turniej wielu debiutów

Nadchodzące rozgrywki będą stały pod znakiem wielkim debiutów. Niemalże wszyscy uczestnicy w trakcie przerwy wykonali znaczące ruchy transferowe, a wyjątek stanowią mistrzowie świata – Natus Vincere, wszak zwycięskiego składu się nie zmienia.

Z pewnością fani CS:GO nie mogą doczekać się pierwszych meczów Teamu Vitality oraz G2 Esports, które szokowały podczas okna transferowego. Pszczółki podpisały kontrakt z trójką zawodników z legendarnego Astralis tworząc tym samym francusko-duński super-team, który według właściciela organizacji, ma na celu całkowicie zdominować scenę. Te same plany ma włodarz Samurajów, który do swojej organizacji ściągnął szesnastolatka uważanego za jednego z najbardziej obiecujących graczy młodego pokolenia. Ilya’ę “m0nesy’ego” Osipova czeka pierwszy duży sprawdzian, a współpracować będzie z nowym kapitanem G2 – Aleksim “Aleksib” Virolainenem.

BLAST Premier Spring Groups 2022 może być nową erą dla amerykańskiego Counter-Strike’a. W stawce zobaczymy aż trzy składy z USA, czyli: Complexity, Evil Geniuses oraz Team Liquid. Dwie ostatnie marki postawiły na zupełnie nowe drużyny, zaś coL zdecydowało się zakontraktować zespół Extra Salt z dwoma istotnymi wzmocnieniami. Fani CS:GO zza oceanu liczą, że w tym roku ich reprezentanci wrócą na szczyt.

Uczestnicy BLAST Premier Spring Groups 2022 zostali podzieleni na trzy grupy, w których rozgrywki zostaną przeprowadzone według drabinki pojedynczej eliminacji, lecz warto zaznaczyć żadna z drużyn nie odpadnie na etapie fazy grupowej. Drugim etapem będzie faza Play-In i dopiero tutaj najsłabsze składy pożegnają się z turniejem, zaś najlepsze zajmą pierwsze trzy sloty w wiosennych finałach BLAST. Pozostałe ekipy otrzymają możliwość udziału w meczach ostatniej szansy, które wyłonią kolejnych trzech uczestników wspomnianych przed chwilą finałów. Wszystkie mecze będą miały charakter best-of-three.

Mecze w fazie grupowej, która odbędzie się w dniach 28-30 stycznia, rozpoczynać się będą o godzinie 15:00. Etap play-in oraz mecze ostatniej szansy zaplanowane są na dni 3-6 lutego i zmagania startować będą codziennie o 13:00.

Warto przeczytać wywiad z Dominikiem Nowakowskim.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułDominik Nowakowski: Na początku tego roku, niezwykle trudno jest wyznaczyć faworyta [WYWIAD]
Następny artykułEK-Loop PCI-E 4.0 Riser Cable – 200mm – kabel riser PCI-Express 4.0
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.