fbpx
Strona głównaSprzętASRock wypuszcza aktualizacje BIOSów dla płyt dotkniętych nagłymi restartami

ASRock wypuszcza aktualizacje BIOSów dla płyt dotkniętych nagłymi restartami

ASRock został poinformowany przez Intela, że ten odkrył źródło problemów z restartowaniem się komputerów. Spowodowane one były przez błędy w mikrokodzie udostępnionym dla ASRock’a w poprzedniej aktualizacji. W celu naprawy luki w zabezpieczeniach firma czeka na dalsze wsparcie i instrukcje ze strony Intela. Zobowiązała się też zacieśnić współpracę i na bieżąco współpracuje z Intelem aby wydać nowe aktualizacje BIOSów dla płyt z serii 7/8/9/100/200/370Z/X299/X99.

Aby załagodzić sytuację firma ASRock stworzyła dla swoich klientów stronę internetową gdzie na bieżąco można śledzić postępy dotyczące rozwiązania problemu. Natomiast oficjalne oświadczenie Intela dotyczące zaistniałych problemów jest do przeczytania pod tym adresem.

Firma zdaje sobie sprawę, że obecny mikrokod zastosowany przez Intela może być również zagrożony atakami. Mimo to, ma być sprawniejszy i problemy powinny przestać się pojawiać. Zalecany jest update BIOS’u poprzez przygotowanie odpowiedniego dysku USB ze sflashowanymi plikami wtedy, kiedy Intel wypuszcza nowy mikrokod.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać