fbpx
Strona głównaSprzętKarty graficzneNowe procesory Intel Core ósmej generacji z grafiką Radeon RX Vega M

Nowe procesory Intel Core ósmej generacji z grafiką Radeon RX Vega M

Intel wprowadza na rynek pierwszy procesor Intel Core ósmej generacji ze zintegrowaną grafiką Radeon RX Vega M. Liczne funkcje oraz wydajność dostosowana do potrzeb graczy, twórców materiałów wideo i graficznych oraz miłośników wirtualnej i mieszanej rzeczywistości znacząco rozszerzają ofertę producenta – optymalizacja pozwala bowiem umieszczać je w mniejszych konstrukcjach, takich jak urządzenia 2w1, lekkie i kompaktowe notebooki oraz miniPC.

Intel with Radeon RX Vega M

Wraz z premierą procesora zaprezentowano nowe, lekkie i kompaktowe urządzenia 2w1 firm Dell i HP oraz najwydajniejszy minikomputer Intel NUC w historii. Nowy procesor Intel Core ósmej generacji będzie dostępny w dwóch konfiguracjach:

  • procesor Intel Core z grafiką Radeon RX Vega M GL (całkowity pobór energii układu na poziomie 65 W);
  • procesor Intel Core z grafiką Radeon RX Vega M GH (całkowity pobór energii układu na poziomie 100 W), dostępny w wersji z odblokowanym mnożnikiem.

Intel with Radeon RX Vega M

Na początku listopada ubiegłego roku Intel po raz pierwszy opublikował szczegółowe informacje na temat nowego procesora. W skład tego rozwiązania wchodzą: czterordzeniowy procesor firmy Intel, grafika Radeon RX Vega M oraz 4 GB dedykowanej pamięci HBM2, wykorzystującej technologię Embedded Multi-Die Interconnect Bridge (EMIB) Intela. Technologia EMIB pełni funkcję inteligentnego mostu szybko przesyłającego informacje pomiędzy układem graficznym a pamięcią HBM2. Jej zastosowanie pozwoliło ponad dwukrotnie zmniejszyć rozmiar całego układu w porównaniu z rozwiązaniem, w którym te same komponenty zostałyby zastosowane oddzielnie.

Intel with Radeon RX Vega M

Dzięki takiej oszczędności miejsca producenci OEM mogą tworzyć innowacyjne, a zarazem lekkie urządzenia. Wystarczy wspomnieć, że waga wielu 3-letnich laptopów wynosi około 3 kg, czas pracy ich baterii oscyluje w granicy 4 godzin, a grubość samych urządzeń przekracza zwykle 32 mm. Zastosowanie nowego procesora pozwoli „odchudzić” urządzenia skierowane do entuzjastów do wartości poniżej 17 mm – przy jednoczesnym zachowaniu czasu pracy baterii sięgającego ośmiu godzin oraz bardzo dużej wydajności. Takie rozwiązanie, wraz z nową strukturą rozdzielania mocy w czasie rzeczywistym oraz sterownikami programowymi, stanowi doskonały przykład nowych możliwości osiąganych dzięki współpracy sprzętu i oprogramowania.

Dell XPS with Radeon RX Vega M

Procesor dla graczy, twórców materiałów cyfrowych i innych entuzjastów

Nowy procesor Intel Core ósmej generacji z grafiką Radeon RX Vega M został stworzony między innymi dla graczy i entuzjastów wirtualnej rzeczywistości. Jego możliwości obejmują nawet trzykrotnie większą liczbę klatek na sekundę w porównaniu z podobnymi urządzeniami sprzed trzech lat oraz do 40% większą w porównaniu z obecnymi zewnętrznymi układami graficznymi – przy jednoczesnym zachowaniu mniejszego rozmiaru i wagi kompaktowych urządzeń. Gracze mogą grać teraz w najnowsze tytuły, takie jak Vermintide 2, w wysokiej rozdzielczości oraz z dużą płynnością i żywymi kolorami – w zaciszu własnego domu lub poza nim.

Intel with Radeon RX Vega M

Twórcy materiałów cyfrowych również zyskują nowe możliwości – podczas tworzenia od podstaw obrazów 3D, w czasie obróbki filmów w domu lub poza nim bądź podczas korzystania z najpopularniejszych aplikacji do pracy kreatywnej. Tworzenie treści za pomocą programu Adobe Premier Pro odbywa się o 42% szybciej w porównaniu z trzyletnim komputerem wyposażonym w zewnętrzną kartę graficzną.

Dzięki wysokiej wydajności graficznej i obliczeniowej urządzenia będą mogły obsłużyć rozmaite, niedostępne wcześniej rozwiązania – od zestawów Windows Mixed Reality po gogle Oculus. Konsumenci będą mogli swobodnie wybierać rozrywkę, która odpowiada im najbardziej – od filmów, przez słynne zabytki i oglądane na żywo mecze, aż po gry w technologii VR – za pomocą lekkich, kompaktowych i stylowych urządzeń, które nigdy wcześniej nie udostępniały tak dużych możliwości.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Warto przeczytać