fbpx
Strona głównaPcMod.plInformacja prasowaMSI udostępnia Intel Default Settings dla płyt głównych Z790

MSI udostępnia Intel Default Settings dla płyt głównych Z790

W najnowszym BIOS-ie dla płyt głównych MSI Z790 zaimplementowano funkcję „Intel Default Settings” oraz zalecane konfiguracje zgodne z nowymi wytycznymi Intela. Jest to związane z problemami ze stabilnością wybranych procesorów Raptor Lake-S i Raptor Lake-S Refresh.

Jak w ogóle do tego doszło?

Cała sprawa z Intel Default Settings ma głębsze dno. Z informacji, które udało się mi znaleźć na Internecie, wynika, że w dniu premiery i według dokumentacji z tego dnia, Intel wręcz dopuszczał wyższe wartości profili zasilania. Dziwne wydaje się również to, że od dnia premiery producent procesorów nie zareagował na to, że w płytach głównych stosowano wartości poza limitami. Dopiero gdy sprawa nabrała rozgłosu, rozpoczęto oficjalne dochodzenie. I aby to nie była wina Intela, zrzucono cały problem na producentów płyt głównych. Teraz producent procesorów będzie grał szeryfa, który nakazuje wręcz stosowanie wytycznych.

Warto przeczytać: iiyama obniża ceny monitorów w maju i czerwcu 2024

Jakie są oficjalne zalecenia od Intela?

Tabela przedstawia najnowsze zalecenia dotyczące ustawień domyślnych Intela. Intel oferuje dwie konfiguracje limitu mocy – „Performance” i „Extreme”. Producenci płyt głównych mogą wybrać jedną z tych konfiguracji w oparciu o konstrukcję zasilania swoich płyt.

MSI udostępnia Intel Default Settings dla płyt głównych Z790 1

Implementacja ustawień domyślnych Intela przez MSI uwzględnia zalecane ustawienia dla profilu Performance. Poniżej znajdują się ustawienia limitu mocy dla procesorów Intel Core i9 K/KS 13. i 14. generacji.

Intel Defult Settings

MSI CPU Cooler Tuning oferuje domyślne ustawienia Intela i więcej opcji

Przy pierwszym uruchomieniu BIOS-u użytkownicy mogą wybrać Intel Default Settings w oknie „Select CPU Cooler Type“. Intel Default Settings to domyślne ustawienie w BIOS-ie MSI. Aby zaspokoić różnorodne potrzeby, MSI oferuje również dwa inne ustawienia limitu mocy: Tower Air Cooler i Water Cooler. Jeśli twój procesor nie ma problemów ze stabilnością i chcesz uwolnić większą wydajność procesora, możesz wypróbować dwa pozostałe ustawienia, aby zwiększyć limit mocy procesora.

Intel Defult Settings

Intel Defult Settings

Intel Defult Settings

Artykuł sponsorowany

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać