fbpx
Strona głównaSprzętKarty graficzneASRock Radeon RX 6400 Challenger ITX 4G – nowa karta graficzna

ASRock Radeon RX 6400 Challenger ITX 4G – nowa karta graficzna

Firma ASRock zaprezentowała kartę graficzną ASRock Radeon RX 6400 Challenger ITX 4G. Model ten został oparty na rdzeniu NAVI 23 XL, czyli należący do architektury RDNA 2. Jest to jedna z kilku kart graficznych z rodziny Radeon RX 6400 w formacie mini-ITX.

Specyfikacja karty

Rdzeń NAVI 23 XL wyposażony jest w 768 Procesory Strumieniowe (12 Jednostek obliczeniowych), 48 jednostek teksturujących oraz 32 jednostki renderujące. Długość karty to zaledwie 179 mm, czyli wpasowuje się w standard mini-ITX.

Taktowania rdzenia na karcie ASRock Radeon RX 6400 Challenger ITX 4G wynoszą:

  • w trybie Podstawowym: 1923 MHz.
  • w trybie Game: do 2039 MHz.
  • w trybie Boost: do 2321 MHz.

Karta współpracuje z 4 GB pamięci GDDR6 na 64-bitowej szynie danych, a ich efektywne taktowanie wynosi 14000 MHz.

Budowa zewnętrzna i chłodzenie

Wymiary karty ASRock Radeon RX 6400 Challenger ITX 4G wynoszą 172 x 112 x 39 mm i zajmuje ona jedynie dwa sloty. Do przesyłania danych wykorzystywana jest szyna w oparciu o standard PCI Express 4.0.

Do chłodzenia wykorzystano duży aluminiowy radiator, który ma dwie miedziane rurki cieplne. Stykają się one bezpośrednio z rdzeniem karty i odprowadzają dalej ciepło. Chłodne powietrze jest zapewniane przez jeden wentylator, który powinien mieć około 100 mm szerokości. Producent zastosował technologię 0dB Silent Cooling, która umożliwia całkowite wyłączenie wentylatora, jeżeli temperatura nie przekracza pewnej wartości.

Na śledziu znajdziemy wtyczki DisplayPort 1.4a oraz HDMI 2.1.

Oprogramowanie

Ekskluzywny pakiet oprogramowania ASRock Tweak 2.0 zwiększa komfort użytkowania. Możemy za jego pomocą ustawić prędkości wentylatorów oraz natychmiastowo podkręcić kartę graficzną.

Cena i dostępność karty ASRock Radeon RX 6400 Challenger ITX 4G

Cena karty ASRock Radeon RX 6400 Challenger ITX 4G nie jest znana. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać