W 3 weekend czerwca 2017 roku odbył się konwent miłośników fantastyki – Arkhamer 2017. Po raz drugi mieliśmy okazję go odwiedzić i nie żałujemy tej decyzji. Miejsce konwentu było nader klimatyczne – Zespół Szkół nr 10 w Kaliszu, ul. Podmiejska 9a. Do tego było blisko do różnych sklepów oraz galerii handlowych. Od dworca PKS i PKP przejście zajmowało 15 minut.

Nasza podróż na konwent zaczęła się o 10:21, w pociągu PolRegio. Na miejsce dotarliśmy parę minut po godzinie 12. Po krótkim przywitaniu i rozeznaniu się w sytuacji, rozpoczęliśmy uczestnictwo w konwencie.

Arkhamer 2017

Organizatorami Arkhamera w tym roku byli: Klub Fantastyki Arkham, Stowarzyszenie Thorn, Zespół Szkół nr 10 w Kaliszu oraz Mikodruk.

Arkhamer 2017 - wystawcy

Koszt wejściówki na konwent został ustalony na 35 zł (pełen karnet, umożliwiający przebywanie na imprezie przez cały czas jej trwania i nocowanie w salach wspólnych). Jest to cena bardzo przyzwoita i większość konwentów ustala właśnie taki próg. Osoby, które chciały wejść tylko konkretnego dnia, bez noclegu, przygotowano wejściówki jednodniowe – piątek za 10 zł, sobota za 20 zł. W niedzielę natomiast wstęp był całkowicie darmowy.

Generalnie bardzo polecamy branie opcji wspólnego noclegu, bo wtedy można poczuć cały smak konwentu i przebywania z tak wspaniałymi ludźmi 🙂

Gamesroom na Arkhamer 2017

W tym roku organizacją Gamesroomu zajął się Robert Wolniak. I musimy przyznać, że wybór gier był o wiele większy, niż poprzednio. Z tych tytułów, co znamy można wymienić: Sabotażysta, Carcassonne, Potwory w Tokio, Dixit i kilka innych.

Arkhamer 2017 - Gamesroom

Dla uczestników przygotowano kilka turniejów, gdzie do zdobycia były liczne nagrody od wydawców. My wzięliśmy udział w Sabotażyście oraz Bang. Była to świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów.

Prócz gier, można było sobie poukładać także puzzle. Obsługa Gamesroomu z miłą chęcią pomagała i tłumaczyła.

Arkhamer 2017 - Gamesroom

Wystawcy

Wystawców w tym roku zjawiło się troszkę mniej, ale chętnych do kupowania przedmiotów nie brakowało. Bardzo oblegane było stoisko mangowe i anime, gdzie kilka przemiłych Pań sprzedawało przeróżne rzeczy.

RetroGralnia

Kolejny raz można było poczuć smak dzieciństwa. W drugiej sali gimnastycznej utworzono RetroGralnię ze starymi konsolami.

Arkhamer 2017 - Retrogralnia

Pojawiły się takie urządzenia, jak: PS One, Nintendo, Commodore, SNES, NES i wiele innych. Te miejsca były praktycznie cały czas zajęte.

Stoisko ZOTACa

W tym roku swojej cegiełki dołożyła również firma Zotac. Przysłała trzy swoje super maszyny do grania. Zainstalowaliśmy na nich grę Starcraft I, dzięki której uczestnicy mogli poczuć klimat Blizzarda sprzed prawie 20 lat. Zainteresowanie graniem było duże. Sami ze znajomymi rozegraliśmy kilkanaście meczy przez weekend.

Sporo osób dopytywało się o same komputery od Zotaca. Mieliśmy okazję opowiedzieć o tych maszynach.

W sobotę zorganizowaliśmy turniej w Starcraft I w dwóch turach: każdy na każdego oraz każdy z każdym. Zgłosiło się łącznie 11 osób.

W pierwszym przypadku rozgrywki prowadzono w losowanych parach. Dwójka finalistów miała zapewnione nagrody.

W drugim przypadku rozgrywki prowadził każdy z każdym. Dwie osoby z największą liczbą punktów zdobywały nagrody.

Arkhamer 2017 - stoisko Zotac

Nagrodami w obu konkurencjach były gry, ufundowane przez G3, Rebel, Bard itp. Dziękujemy jeszcze raz firmie Zotac Polska za udostępnienie maszyn do grania.

Pokój ze sztuką

Na konwencie nie mogło zabraknąć sztuki. W specjalnej sali umieszczono prace kilkunastu artystów. Były to rysunki, rzeźby oraz inne przedmioty.

Konwentowe śniadanie

Arkhamer 2017 to jedna z niewielu imprez, która serwuje własne śniadania. Standardowo można było zjeść ciepłe tosty z serem. W sobotę i niedzielę nie brakowało chętnych.

Kącik plastyczny

Miejsce to znajdowało się w tej samej sali co RetroGralnia. Można było sobie przyjść i potworzyć różne dzieła sztuki. Na miejscu znajdowały się nawet książki i poradniki, pokazujące jak rysować.

Prelekcja o bursztynie

Podczas konwentu odwiedziliśmy prelekcję zatytułowaną: Tajemnice bursztynu. Poprowadził ją Lechosław Ochocki, który od kilku lat intensywnie interesuje się bursztynem i jego historią.

Arkhamer 2017 - Lechosław Ochocki

Był on jednym z organizatorów projektu: Wyprawa po bursztyn – Europejski Traktat Kulturowy.

Rzymianin Legionista oraz Rzymianka w swoich strojach.

Relacja wideo autorstwa Oli Grześkiewicz

Dzięki uprzejmości jednego z gżdaczy, możecie sobie obejrzeć relację filmową z tego wydarzenia 🙂

Cosplay

Jak na każdym konwencie nie mogło zabraknąć przebierańców.

To już jest koniec …

Dziękujemy za możliwość udziału po raz kolejny w tak świetnym konwencie. Szkoda, że ten czas tak szybko minął. Atmosfera była ponownie przecudowna, a przy okazji poznało się sporo nowych osób. Przyjechali ludzie z całej Polski.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułDelock Repeater HDMI – wzmacniacz sygnału HDMI do 30 metrów
Następny artykułWyciekło 32 TB danych kodów źródłowych Windows 10 i nie tylko
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.