W ostatni weekend maja 2016 roku odbył się Arkhamer 2016, czyli konwent miłośników fantastyki. Jako miejsce kolejny raz wybrano Zespół Szkół nr 10 w Kaliszu, ul. Podmiejska 9a. Nie była to żadna wynajęta sala, czy inne miejsce, co tym bardziej oddało klimat tego wydarzenia. Redakcja PcMod.pl miała okazję pierwszy raz uczestniczyć w tego typu konwencie i musimy przyznać, iż ma to swój niezapomniany urok.

Arkhamer 2016
Wejście do szkoły

Na miejscu pojawiliśmy się z samego rana, jeszcze przed godziną 12, dzięki czemu mogliśmy poznać bezpośrednio organizatorów, którymi byli: Paulina Mikołajczyk, Julia Kowalska, Jakub Rzepecki, Olga Rzepa, Paulina Lis.

Koszt wejściówki na konwent został ustalony na 35 zł (pełen karnet, umożliwiający przebywanie na imprezie przez cały czas jej trwania i nocowanie w salach wspólnych). Osoby, które chciały wejść tylko konkretnego dnia, bez noclegu, przygotowano wejściówki jednodniowe – piątek za 10 zł, sobota za 20 zł. W niedzielę natomiast wstęp był całkowicie darmowy.

Arkhamer 2016
Smok do malowania

Kolejny raz z rzędu uruchomiono również wcześniejszą akredytację, a osoby które się zarejestrowały z wyprzedzeniem, otrzymały specjalny zestaw z niespodzianką.

Dzień 1

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy wszystkie dostępne stoiska, aczkolwiek nie wszyscy wystawcy się jeszcze pojawili. W głównym holu znajdowała się rejestracja oraz stolik ochrony konwentu.

Arkhamer 2016
Rejestracja

W dużej sali gimnastycznej można było wypożyczyć sporą ilość gier i zagrać przy jednym z dostępnych stołów.

Arkhamer 2016
Gry

W drugiej sali był kącik retro komputerów, gdzie mogliśmy pograć na Atari, Sega, Commodore, Amiga i wielu innych konsolach z dzieciństwa.

Na tyła mniejszej Sali rozstawiano stoły bitewne. Jedne służyły do gier X-Wing, a drugie do Warhammera.

Na boisku na zewnątrz znajdowała się grupa rekonstruująca wojsko oraz strzelnica.

Arkhamer 2016
Namioty wojskowe

W czasie dnia załapaliśmy się również na konkurs DOTA 2, gdzie niektóre pytania nas czasami zaskoczyły. W holu powywieszanych było pełno prac różnych artystów.

Arkhamer 2016
Rysunki

Była też sala z dużą ilością książek z systemami RPG i nie tylko. Z chęcią poczytaliśmy o Dungeons and Dragons oraz Warcraft RPG.

Na koniec dnia większość osób udała się spać do kilku miejsc noclegowych. My mieliśmy okazję spać w malutkiej Sali gimnastycznej na samej górze.

Dzień 2 na Arkhamer 2016

Drugi dzień zaczął się od wspólnego śniadania. Jest to jedyny taki konwent w Polsce, który serwuje poranny posiłek dla wszystkich osób, które śpią w szkole.

Od rana zdążyli rozstawić się wszyscy wystawcy. Był sklep z czasopismami i książkami fantastycznymi.

Arkhamer 2016

Miłe Panie sprzedawały różne akcesoria mangowe oraz anime.

Arkhamer 2016

Dalej ekipa umożliwiała zakup kubków, koszulek lub podkładek pod myszki w różne wzory.

Było też stoisko pełne gier karcianych i planszowych.

Arkhamer 2016
Gry Phalanx

Organizatorzy przygotowali także wystawę z drukarkami 3D.

Z rana odbył się również turniej gry Jugger. Jest to brutalna gra zespołowa znana z filmu postapokaliptycznego z Rutgerem Hauerem “Krew bohaterów”(a.k.a. “Salute of the jugger”).

W międzyczasie poznaliśmy system Diadem. Jest to jeden z systemów RPG, bardzo uproszczona odmiana Dungeons and Dragons. Jest to doskonała pozycja dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z klasycznymi grami fabularnymi (RPG bez komputera) lub wracających do tego hobby po latach. Postać w grze fabularnej Diadem nie jest ograniczana żadną klasą ani profesją – za zgodą MG można zdobywać dowolne cechy i rozwijać postać wedle swojego życzenia. Aby ułatwić ten proces, specjalnie dla graczy została przygotowana unikalna Karta Postaci. Dzięki niej gracze w ogóle nie muszą sięgać do podręcznika – cały proces tworzenia i rozwijania postaci, oraz wszystkie cechy możliwe do wyboru są na niej opisane. Postacie rzucające zaklęcia otrzymują dodatkowo Księgę Zaklęć, z opisem każdego czaru, dostępnego do nauczenia się dla początkujących postaci. Kompletu dopełniają opcjonalne Karty Losu, dostarczające graczom inspiracji przy wymyślaniu historii swoich postaci.

Arkhamer 2016
Podręczniki i kostki do gry w Diadem

Obejrzeliśmy również batalię w bitewniaka X-Wing. Jest to szybka taktyczna gra osadzona w uniwersum Star Wars. W trakcie rozgrywki gracze kontrolują gwiezdne myśliwce Sojuszu Rebeliantów albo Imperium Galaktycznego, wybierają pilotów, którzy siądą za ich sterami, wyposażają je w specjalne bronie i usprawnienia.

Arkhamer 2016
X-Wing – plansza do gry

Zestaw podstawowy zawiera wszystkie element niezbędne dla dwóch graczy do rozpoczęcia przygody z grą X-Wing, w tym pomalowane plastikowe statki, specjalne kości, karty, żetony oraz zasady szybkiego startu. Jeśli gracze będą chcieli wynieść swoją rozgrywkę na zupełnie nowy poziom, mogą skorzystać z zasad zaawansowanych oraz scenariuszy misji, także zawartych w tym pudełku.

Nie zabrakło także Warhammera 40k.

W połowie drugiego dnia uczestniczyliśmy w konkursie wiedzy o grze Mass Effect. Pytań było 150, ale i tak nie daliśmy rady odpowiedzieć na wszystkie. Ogrom świata Mass Effect jest fenomenalny. Pod koniec dnia odbył się konkurs przebierańców. Przybyło kilkanaście osób, które na wybiegu zaprezentowały swoje stroje.

Dzień 3

Ostatni dzień konwentu Arkhamer 2016 zaczął się śniadaniem. Tym razem pojawiło się ciut więcej osób. Od rana graliśmy w kilka gier oraz oglądaliśmy finałowe zmagania w X-Wing oraz Warhammera 40k.

W międzyczasie pograliśmy sobie na starych komputerach w Tanki oraz Super Mario Bros. Konwent zakończył się o godzinie 14:00, a w ramach wolnego czasu pomogliśmy organizatorom uprzątnąć stoły i ławy.

Tuż przed odjazdem do Łodzi, zwiedziliśmy jeszcze znany gród w Kaliszu.

Podsumowanie

Łącznie konwent Arkhamer 2016 odwiedziło 419 osób. Jeżeli do tego doliczyć organizatorów i współpracowników to wyjdzie około 500 osób. Czy to dużo? Jeżeli spojrzeć na to z perspektywy 3 dni, to nie było tłoczno, ale pozwoliło to na poznanie wielu wspaniałych osób oraz porozmawianie na różne tematy. Przychodzili zarówno młodzi, dorośli, jak i starsi wyjadacze. Kilka razy udało się zobaczyć tatę z dziećmi lub całą rodzinę.

Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w Arkhamer 2016

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykuł3DMark otrzymał moduł do testowania stabilności systemu
Następny artykułGigabyte pobił pięć rekordów świata przed Computex 2016
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.