fbpx
Strona głównaPcMod.plInformacja prasowaKompaktowe chłodzenie Noctua NH-L12Sx77 dostępne w sprzedaży

Kompaktowe chłodzenie Noctua NH-L12Sx77 dostępne w sprzedaży

Noctua NH-L12Sx77 to kompaktowe i wydajne chłodzenie dla systemów Small Form Factor. Zwiększono nieznacznie jego wysokość, w stosunku do wielokrotnie nagradzanego NH-L12S. Producent udoskonalił odbieranie i oddawanie ciepła, a także zwiększył kompatybilność z płytami głównymi i pamięciami RAM.

Noctua wprowadziła do oferty niskoprofilowe chłodzenie Noctua NH-L12Sx77. Jest to następca wielokrotnie nagradzanego modelu NH-L12S. Jeżeli jesteście ciekawi zmian, jakie zaszły, to zapraszam do poniższego tekstu.

Efektywniejsze oddawanie ciepła, dzięki większej liczbie rurek cieplnych

Duży problem stanowił tryb Turbo lub Boost, który potrafił generować o wiele więcej ciepłego powietrza. Udało się to rozwiązać poprzez zwiększenie liczby rurek cieplnych z 4 do 6 sztuk, co ma pozwolić na skuteczniejsze odbieranie i oddawanie ciepła z procesora do radiatora. Tym samym najwydajniejsze na rynku jednostki centralne nie będą już stanowiły żadnej przeszkody podczas montażu w niewielkich obudowach.

Noctua NH-L12Sx77

Większa kompatybilność z płytami głównymi i pamięciami RAM

Noctua NH-L12Sx77 to także przeprojektowana forma, aby poprawić kompatybilność z płytami głównymi i pamięciami RAM. Udało się to osiągnąć poprzez zwiększenie wysokości do 77 mm. Tym samym radiatory na płycie głównej i pamięciach nie stanowią już przeszkody podczas montażu. Zwiększenie wysokości ułatwia także cały proces montażu.

Noctua NH-L12Sx77

Wentylator umieszczony od spodu i wyciągający powietrze z obudowy

Noctua zdecydowała się na umieszczenie wentylatora 120 mm NF-A12x15 typu slim od spodu konstrukcji, który ma wyciągać gorące powietrze na zewnątrz obudowy. Z jednej strony unikniemy nagromadzenia dużej ilości ciepła wewnątrz małej obudowy. Z drugiej znikną problemy z turbulencjami i dziwnymi odgłosami, podczas zasysania powietrza poprzez różnego rodzaju panele. Trzeba się będzie przyjrzeć temperaturom sekcji zasilania oraz pamięciom RAM, skoro powietrze nie będzie nawiewało na te elementy.

Idealnie dopasowana do obudów Small Form Factor

Producent podaje, że chłodzenie Noctua NH-L12Sx77 mieści się idealnie do takich obudów, jak: Fractal Design Terra, SilverStone Milo ML12, Louqe RAW S1, Cooler Master MasterBox NR200P, Jonsbo T8 PLUS czy Lian Li Q58. Ogółem chłodzenie jest kompatybilne z obudowami, do których nie pasowały takie chłodzenia jak NH-C14S (115 mm w wersji niskoprofilowej) czy NH-D9L (110 mm).

W zestawie Noctua umieszcza pastę termoprzewodzącą NT-H2 klasy high-end, która ma udoskonalić transfer ciepła. Do mocowania jest znany system mocowania SecuFirm2 ułatwiający montaż na platformach Intel LGA 1851, LGA 1700, LGA 1200, LGA 115x oraz AMD AM5 i AM4 (możliwość montażu z offsetem dla jeszcze lepszej skuteczności).

Ceny i dostępność

Chłodzenie Noctua NH-L12Sx77 można już kupić u polskich sprzedawców lub na Amazonie. Cena ma wynosić około 85 Euro.

Źródło: noctua.at

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać