fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyInWin EXPLORER - ciekawa obudowa mini-ITX

InWin EXPLORER – ciekawa obudowa mini-ITX

InWin zaprezentowało obudowę InWin EXPLORER. Jest to konstrukcja typu mini-ITX lub Small Form Factor. Obudowa ma kształt sześcianu o wadze 3.75 kg. Wykonano ją z dobrej jakości stali SECC, tworzyw sztucznych (ABS) i dwóch tafli hartowanego szkła. Wymiary prezentowanego urządzenia wynoszą: 392 x 285 x 307 mm (głębokość x szerokość x wysokość).

Największą zaletą obudowy EXPLORER jest jej modułowość — można w dowolny sposób skompletować poszczególne elementy. Panel przedni wykonany jest z dwóch różnych materiałów: wentylowanego tworzywa sztucznego lub stali SECC. Oba są dołączone do zestawu i można je wymieniać. Do tego dochodzą różne kolory, co jeszcze bardziej urozmaica całość.

Czas na wnętrze. W środku zamontujemy płyty główne mini-ITX w poziomie na spodzie obudowy. Umożliwi to pionowy montaż kart graficznych o maksymalnej długości 330 mm. Jeżeli chodzi o chłodzenia dla procesorów, to ich maksymalna wysokość nie może przekroczyć 160 mm.

Montaż zasilacza ma miejsce z tyłu obudowy. W środku zamontowano specjalne uchwyty, do których przykręca się zasilacz. Można bez problemów włożyć: SFX, SFX-L oraz ATX do maksymalnej długości 160 mm.

Oto jak się prezentują poszczególne funkcje:

  • Dyski: 2 x 2.5-cala, 1 x 3.5 cala,
  • Zasilacze: SFX, SFX-L i ATX (do 160 mm),
  • Długość karty graficznej: do 300 mm,
  • Wysokość chłodzenia: do 160 mm,
  • Wentylatory: tył: 120 mm lub 140 mm; góra: 2 x 120 mm lub 2 x 140 mm.
  • Chłodzenie wodne: 240 mm na górze

Przedni panel obudowy InWin EXPLORER zawiera: USB 3.1 Gen 2 typu C, 2 x USB 3.0 typu A, złącza audio oraz przycisk Power. Cena obudowy wynosi około 119 Euro.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać