fbpx
Strona głównaSprzętKarty graficzne3DMark Intel XeSS - nowy benchmark od UL Benchmarks

3DMark Intel XeSS – nowy benchmark od UL Benchmarks

UL Benchmarks udostępniło nowy rodzaj testu – 3DMark Intel XeSS. Jest on dostępny, jako darmowa aktualizacja dla 3DMark Advanced Edition, po 8 stycznia 2019 roku. Celem benchmarku jest sprawdzenie możliwości technologii Intel XeSS.

W celu uruchomienia testu Intel XeSS konieczne jest posiadanie karty graficznej, która wspiera Intel XeSS i Microsoft DirectX Raytracing Tier 1.1. Kompatybilne karty graficzne to m.in. Intel Arc, AMD Radeon i NVIDIA GeForce ze wsparciem dla Shader Model 6.4. Konieczne jest także korzystanie z systemu Windows 10 lub Windows 11 w wersji 20H2 lub nowszej.

Jak to działa?

Test renderuje scenę opartą na benchmarku 3DMark Port Royal dwa razy, aby pokazać wpływ XeSS na wydajność i jakość obrazu. Pierwszy przebieg mierzy bazową wydajność poprzez renderowanie sceny z czasowym antyaliasingiem (TAA) w rozdzielczości wyjściowej.

Drugi przebieg renderuje scenę w niższej rozdzielczości, a następnie używa wybranego trybu XeSS do powiększenia klatek do rozdzielczości wyjściowej.

Na ekranie wyników wyświetlana jest średnia liczba klatek na sekundę z każdego przebiegu oraz różnica w wydajności wyrażona w procentach.

3DMark Intel XeSS frame inspector

Narzędzie 3DMark Intel XeSS frame inspector pomaga porównać jakość obrazu, dzięki interaktywnemu porównaniu obok siebie renderingu XeSS i natywnej rozdzielczości. Można wyrenderować do 100 kolejnych klatek z testu i dowolnie je przesuwać lub powiększać do 32 razy.

3DMark Intel XeSS

Źródło: videocardz.com

Źródło: benchmarks.ul.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać