Strona głównaGamingGryWorld of Tanks, czyli jak czołgi podbiły Europę i świat z pomocą...

World of Tanks, czyli jak czołgi podbiły Europę i świat z pomocą naszych rodaków

Gra World of Tanks jest wszystkim raczej znana, więc nie muszę jej przedstawiać. Ma ona już lekko ponad 6 lat, lecz wciąż ściąga graczy. Co jest jej dużym atutem – wymagania sprzętowe nie są wysokie. Dzięki temu więcej osób może pozwolić sobie na rozgrywkę. Nie każdy z nas wie jednak, że Katowice stały się ważnym miejscem dla tej gry.

Polscy eksperci ESL, we współpracy ze specjalistami z całego globu, działający w stolicy Górnego Śląska podjęli się organizacji turniejów WOT’a. Nie odbywały się one tylko na terenie naszego kraju, ale i również na całej mapie świata. Dzięki nim ubiegłoroczne rozgrywki ligi Wargaming.net pobiły rekordy oglądalności.

Gracze łącznie spędzili 9 milionów godzin przez monitorami obserwując rozgrywki proplayer’ów online. W finale tegorocznych ligowych zmagań odnotowano 10 milionów sesji przez media społecznościowe takie jak Facebook, Twitch oraz YouTube. Dla porównania jest to o 60% więcej niż w roku poprzednim. Ta zasługa przypisuje się zespołowi z Katowic, bo oni wnioskowali o nową platformę informowania graczy o turniejach, która przyniosła oczekiwane skutki.

World of Tanks - ESL Polska

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać