fbpx
Strona głównaPcMod.plArtykułyUla "Xirreth" Klimczak - ESL Impact Katowice 2023 -

Ula “Xirreth” Klimczak – ESL Impact Katowice 2023 – [WYWIAD]

Przed rozpoczynającym się turniejem ESL Impact Katowice 2023 w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2023 porozmawialiśmy z Urszulą “Xirreth” Klimczak, która jest trenerem mentalnym. W swojej karierze współpracowała z takimi organizacjami e-sportowymi, jak Fnatic oraz TSM. Obecnie, oprócz ENCE, współpracuje z organizacją CLG.

Michał Urban: Ula, w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2023 odbędzie się kobiecy turniej w CS:GO – ESL Impact Katowice 2023. Z tego co wiem, uważnie przyglądasz się żeńskim drużynom e-sportowym, poczynaniom, sukcesom na światowej scenie. Jak zareagowałaś na tę informację?

Urszula “Xirreth” Klimczak: Była to świetna wiadomość dla całej naszej drużyny CLG. Mocno doceniam ten krok ze strony ESL, który jest trafiona odpowiedzią na potrzebę rozwoju tej sceny. Teamy męskie ramie w ramię z topowymi teamami żeńskimi. Cudowne uczucie!

Patrząc na wszystkie drużyny, które wezmą udział w ESL Impact Katowice 2022, kto Twoim zdaniem jest faworytem do zwycięstwa?

Urszula “Xirreth” Klimczak: Oczywiście z całego serca kibicuje swojej drużynie CLG i nie ukrywam, że trochę mi smutno, że otwieramy mecz grając z dziewczynami z NAVI, bo też je uwielbiam. Będzie to świetny mecz – niech wygra lepszy. Wierzę, że moja drużyna ma wiele do pokazania podczas turnieju.

Co możesz powiedzieć o grupach, w których będą rywalizować drużyny?

Urszula “Xirreth” Klimczak: Grupy jak grupy, po co szukać dziury w całym, jednak by stanąć na podium, trzeba pokonać każdego. 😊

Czy ESL Impact Katowice 2023 będzie wyrównanym turniejem?

Urszula “Xirreth” Klimczak: Tak będzie. Na razie zdecydowanym faworytem jest Nigma i Furia. Wierzę jednak, że nie ma aż tak dużej przepaści między drużynami.

W ubiegłym roku było coraz więcej kobiecych turniejów w grę CS:GO, w tym będzie ich równie dużo. Powstają nowe zespoły kobiece, które rywalizują na najwyższym, światowym poziomie. Jak według Ciebie zmieniła się kobieca scena na przestrzeni kilku, ostatnich lat?

Urszula “Xirreth” Klimczak: Bardzo się zmienia z racji tego, że powstają turnieje kobiece i jest o co rywalizować. Jest to bardzo dobry motywator dla wszystkich organizacji, by posiadać żeńską drużynę. Jest zapotrzebowanie, są też świetne zawodniczki, które pokazują swoje umiejętności, a do tego pojawiają się nowi inwestorzy. Win — win sytuacja.

Porozmawiajmy na temat samego Intel Extreme Masters Katowice. Jak Tobie podoba się ten turniej?

Urszula “Xirreth” Klimczak: Jest to mój ulubiony turniej! Nie tylko dlatego, że jest w Polsce. To po prostu jest to najlepiej przygotowany turniej i nie tylko patrzę tutaj tylko na Spodek, ale też na to jak dużo wsparcia dostają zawodnicy. Bardzo jest to doceniane przez każdego zawodnika z osobna i tu nieważne czy to moje CLG, czy ENCE, czy każda inna drużyna.

Czy jest coś, co oprócz turniejów e-sportowych interesuje Cię w ramach Intel Extreme Masters Katowice?

Urszula “Xirreth” Klimczak: Zawsze biorę udział w e-sport forum. W tym roku będę miała znów przyjemność wziąć udział jako panelista. Uwielbiam networking wokół tego wydarzenia. A także afterparty, jedyny moment, by bez pospiechu porozmawiać z koleżankami i kolegami z branży 😊

Współpracujesz z zespołami e-sportowymi, podróżujecie po świecie na turnieje i zastanawiało mnie, czy masz czas na to, aby zwiedzić targi gamingowe?

Urszula “Xirreth” Klimczak: Rzadko kiedy. Zazwyczaj jest to hotel i arena. Wolę dodatkowy czas poświęcić zawodnikom na bonding lub zorganizować go tak by mieli przestrzeń do odpoczynku.

Czym jest dla Ciebie Intel Extreme Masters Katowice?

Urszula “Xirreth” Klimczak: Zabrzmi to dziwnie, ale IEM dla mnie gdy jestem z drużynami na turnieju to taka przejażdżka na rolercosterze. Raz u góry raz na dole, ale zawsze z ogromem emocji, które zostają ze mną na całe życie.

Warto przeczytać : Urszula “Xirreth” Klimczak [WYWIAD]

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać