fbpx
Strona głównaSprzętTRANSCEND MTS800 - dysk SSD o pojemności 1 TB

TRANSCEND MTS800 – dysk SSD o pojemności 1 TB

Firma TRANSCEND zaprezentowała dysk SSD TRANSCEND MTS800 o pojemności 1 TB. Posiada on złącze M.2 i korzysta z interfejsu SATA 6 Gb/s. Nośnik oferuje transfery sekwencyjnie na poziomie 560 MB/s w przypadku odczytu oraz 460 MB/s dla zapisu. Jego wymiary wynoszą 80 x 22 mm. Dysk został wyposażony w technologię Advanced Garbage Collecion, jak i algorytmy wyrównywania zużycia dysku Wear-Leveling oraz Intelligent Block Management, co ma zmaksymalizować żywotność.

TRANSCEND MTS800

DLa oszczędności energii, MTS800 posiada technologię SATA Device Sleep Mode (DevSleep), która umożliwia całkowite wyłączenie dysku, kiedy nie jest on używany oraz wznowienie jego pracy w przeciągu maksymalnie 20 ms. Ponadto urządzenie obsługuje funkcje takie jak NCQ, S.M.A.R.T, Intel Smart Response Technology (ISRT). Ostatnia z wymienionych technologii umożliwia skonfigurowanie dysku SSD w taki sposób, by pełnił on funkcję cache dla klasycznego dysku talerzowego.

TRANSCEND MTS800

TRANSCEND MTS800 występuje też w wersjach 32, 64, 128, 256 oraz 512 GB. Sugerowana cena dysku wynosi 1 999 zł. Produkt objęty jest trzyletnią gwarancją producenta.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać