Strona głównaSprzętTRANSCEND MTS810 - dysk SSD na kościach 3D TLC NAND Flash

TRANSCEND MTS810 – dysk SSD na kościach 3D TLC NAND Flash

Firma TRANSCEND zaprezentowała dysk MTS810. Nowy model został oparty na kościach 3D NAND TLC i wykorzystuje złącze M.2 w popularnym formacie 2280. Funkcjonuje on w oparciu o interfejs SATA III, a jego obecna pojemność to 128 GB. Zastosowane kości pozwalają na uzyskanie maksymalnego odczytu na poziomie 550 MB/s, a zapisu na poziomie 420 MB/s. Odczyt próbki 4K to 30 000 IOPS, natomiast zapis próbki 4K wynosi 70 000 IOPS.

Dostępna na stronie producenta aplikacja TRANSCEND SSD Scope pomaga w zachowaniu maksymalnej wydajności dysku oraz zwiększeniu bezpieczeństwa przechowywanych na nim danych. Aplikacja umożliwia monitorowanie pracy dysku poprzez odczyty parametrów S.M.A.R.T., wymuszenie aktywacji funkcji TRIM oraz łatwą aktualizację firmware’u. Dodatkowo oprogramowanie pozwala na proste sklonowanie dotychczasowego dysku systemowego.

Sugerowana cena detaliczna dysku TRANSCEND MTS810 wynosi 280 PLN. Dyski trafią wkrótce do sprzedaży w Polsce. Produkty są objęte trzyletnią gwarancją producenta.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać